Novozélandská premiérka vyzývá občany, aby odevzdali své střelné zbraně

Novozélandská premiérka vyzývá občany, aby odevzdali své střelné zbraně

Novozélandští občané by měli odevzdat své zbraně, naléhá premiérka země.

V televizním projevu týkajím se budoucích zbraňových reforem po masakru v Christchurchi, premiérka Jacinda Ardernová pochválila majitele zbraní, kteří již své zbraně odevzdali, a povzbudila ostatní občany, aby tak také učinili.

„Do deseti dnů od tohoto strašného teroristického činu oznámíme reformy, které podle mého názoru učiní naší komunitu bezpečnější,“ uvedla Ardernová. „V mezičase budeme tvrdě pracovat, a co nejrychleji dokončíme některé detaily a jejich důsledky, které rozhodl dnešní kabinet.“

„Mezitím chci lidem připomenout: můžete svou zbraň kdykoli odevzdat policii. Ve skutečnosti jsem viděla zprávy, že to lidé opravdu dělají. Oceňuji jejich úsilí, a pokud přemýšlíte o odevzdání své zbraně, vyzývám vás, abyste tak učinili.“

Zatímco vůdkyně Nového Zélandu žádá občany, aby se vzdali svých zbraní, žádné podrobnosti o nových reformách nebyly dosud zveřejněny.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Novozélandská premiérka vyzývá občany, aby odevzdali své střelné zbraně

  • Odevzdat legálně držené zbraně a odzbrojit národ. Kolik teroristů vraždilo s legálně drženou zbraní? Nechápu, že někdo chce teroristům jejich vraždění ulehčit. Vždyť ten chlap utekl, když si myslel, že má občan zbraň. Myšlení politiků směrem k odzbrojení slušných lidí nechápu. Co tím sledují? Stejně zvrhlé myšlení mají i evropští politici.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*