Novodobí vykladači pravdy

Novodobí vykladači pravdy

A už je to tady. Při ministerstvu vnitra byl vytvořen útvar (konečně), jehož úkolem je vyhledávat a veřejnosti (pokud možno široké) zjevovat pravdu (pokud možno jen tu pravou).

I když o to veřejnost (ani úzká) v podstatě nemá zájem, politici (někteří) však ano (většinou ne z ANO). Zejména sociální demokraté považují mnohé ze svých voličů za blbečky neschopné vytvořit si vlastní názor, kterým je tedy nutno pravdu (politicky prověřenou) po­dávat takzvaně „po lopatě“.

Informaci o tom, jak velký (možná i zásadní) přínos pro lidstvo (prozatím pouze české) bude tato skupina jistě dobře placených úředníků mít, se nám v pondělí večer rozhodli po­dat na podnose (nejlépe stříbrném) v pořadu „Události, komentáře“ povedení „pravdomluvci“ z České televize.

Bylo skutečně komické (mnohem více však tragické) sledovat zoufalou snahu moderá­tora tohoto pořadu Lukáše Dolanského přesvědčit jednoho z diskutujících – senátora Jana Velebu – o užitečnosti a naprosté nezbytnosti nového útvaru určeného pro boj s reakčními imperialistickými silami – pardon, to mi automaticky omylem vyskočilo – správně pro boj s dezinformacemi, samozřejmě tedy především s ruskými.

Ve chvíli, kdy mu pan Veleba logicky a rozumně vysvětloval, že k vytvoření vlastního názoru nepotřebuje státní žádný úřad, bylo na Dolanském vidět, že trpí (přímo fyzicky).

Naštěstí si mohl ulevit (v tomto případě však ne fyzicky) při dialogu s rovněž senáto­rem (nestraníkem za ČSSD) Františkem Bublanem. Názory tohoto člověka obhajujícího vznik úřadu svou koncepcí dohlížet nad „pravdivostí“ informací poskytovaných sdělovacími prostředky a zveřejňovaných na internetu naprosto srovnatelného s neslavně proslulým ko­munistickým Úřadem pro tisk a informace byly pro mne doslova neuvěřitelné. Jeho vyjád­ření (parafrázuji), že určití lidé jsou schopni uvěřit lžím a že je tedy nezbytné jim poskyt­nout informace pravdivé, úředně ověřené, mne doslova šokovala. Vůbec si nedovedu před­stavit, že tento člověk kdysi řídil Ministerstvo vnitra.

Velmi smutným hrdinou těchto konkrétních Událostí, komentářů však byl Lukáš Dolan­ský, který se celou dobu tak upřímně a poctivě snažil a jemuž se ani v dalších diskusích stejného pořadu nepodařilo z žádného z dalších diskutérů doslova „vydolovat“ souhlas s jím úporně prosazovaným názorem na nezbytnost nového úřadu. Když v předposledním tématu ještě ke všemu narazil na servítky si před ním neberoucího novináře Bohumila Pečinku ne­kompromisně tvrdícího, že zřízení takovéhoto dohlížecího úřadu je jednoznačný návrat k praktikám komunistické cenzury, posmutněl a bojovná energie z něj konečně vyprchala.

O dlouhodobě nepřijatelném přístupu České televize k poskytování veřejnoprávních in­formačních služeb a o velmi „specifickém“ výběru politických osobností do diskusních po­řadů ani nemusím mluvit.

Jestli v úterý nebude mít Lukáš Dolanský na stole hodinovou výpověď pro flagrantní porušení všech základních zásad zaměstnance veřejnoprávního media, bude to dalším důka­zem skutečnosti, že tato vláda Českou televizi nepokrytě využívá k prosazování svých poli­tických cílů a že na její veřejnoprávní poslání doslova kašle.
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Novodobí vykladači pravdy

  • Jo, jo jeden ze snaživých a specielně s mnoha jinými vycvičený Lukáš Dolanský, že by zklamal ? Snažil se co mohl, ale kromě hloupého Bublana neměl spoluhráče. Měl holt smůlu na hosty a příště se určitě polepší. Možná , že ho zaměstná Soros a bude mít kolegyně Drtinovou a Slonkovou v neziskovce Nadace otevřené společnosti a ještě si finančně polepší. Ta sledovací trapárna to je teda něco. Oni nepočítali s tím, že ještě jsme úplně nezblbli a nežereme jim to i s navijákem.

  • Vytvoreni takoveho utvaru je nutne videt v kontextu snah EU, zemim zatajovat pravdu a dezinformovat je lzivou propagandou jak to probiha v pripade Ruska a Ciny. O zlocinech USA v Mosulu se nesmi mluvit, 188 mrtvych civilistu jim nestoji za zminku. Naopak, v Aleppu se znazila hystericka propaganda USA za kazdou cenu ochranit jejich teroristy pred porazkou a obvinovala Syrii a Rusko ze zlocinu, ktere nespachaly. O znicene ruske polni nemocnici nenapsala medialni zumpa ani slovo. EU zatajuje obcanum zlociny migrantu a vse negativni, co by mohlo vyvolat nalady proti nim. O 1000 zapalenych aut ve Francii se nikde nepise. Je to podvod na obcanech, oslabenim jejich obcanske imunity a rozhodovani. Stale vice se ukazuje, ze EU je vazalem USA a pracuje proti vuli obcanu. V Nemecku uz organizuji mechanizmy, majici zabranit opozicni AfD vyhrat volby. Tato strana je verejne dehonestovana, pomlouvana vylhanymi nesmysly, oznacovana za nacisty a xenofoby, jako ostatne kazdy, kdo s politikou kanclerky a vlady nesouhlasi. Totez se bude delat i u nas. Referenda nikym nezvolena EU komise uz nikdy nepripusti. Musime se dostat z tohoto ohrozeni vystoupenim z EU a NATO dokud je jeste cas!!!! Situace se bude vyvijet stale neprizniveji pro zeme, chtejici si udrzet narodni identitu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*