Novináři napadeni v uprchl. táboře v Calais, pro-migrační aktivisté je vyzývají, aby smazali důkazy z internetu

Novináři napadeni v uprchl. táboře v Calais, pro-migrační aktivisté je vyzývají, aby smazali důkazy z internetu

Dva holandští filmaři byli napadeni migranty s pepřovým sprejem a nožem v nechvalně známém uprchlickém táboře zvaném „džungle“ v Calais. Členové skupiny Calais Migrant Solidarity group je vyzvali, aby důkaz o napadení odstranili z internetu: „Ničemu tím nepomůžete, když to zveřejníte on-line, a myslíme si, že to není to, proč jste přišli do Calais.

Paní Engelsová zveřejnila tento klip, který byl zaznamenán během natáčení jejího nového dokumentu „Calais: Vítejte v džungli,“ prostřednictvím svého účtu na Youtube.

Klip, který trvá pouze 41 sekund, jasně ukazuje jejího kolegu a fotografa Teuna Voetena, jak byli třemi muži napadeni a hozeni do stanu. Pachatelé se poté vydali dolů po provizorních ulicích v uprchlické osadě.

Pan Voeten je dlouholetým přispěvatelem do deníků jako je Vanity Fair, New York Times, National Geographic, Newsweek, a časopis Time. Voeten také spolupracoval s Lékaři bez hranic, Vysokým úřadem OSN pro uprchlíky a Amnesty International.

Popis ve videu uvádí, že byl pár přepaden třemi migranty vyzbrojenými „velkým nožem“ a pepřovým sprejem. Útočníci se údajně pokusili pár oloupit předtím, než se je některým jiným migrantům podařilo zahnat.

Paní Engelsová zveřejnila video na svém Facebooku spolu s její reakcí na útok, kde popisuje muže, kteří ji okradli, jako „pár pitomců“ a poté pokračuje omlouváním útočníků, kteří podle ní páchají takové činy, protože „nemají nic důležitějšího na práci“.

Fotograf a oběť útoku, Teun Voeten také zveřejnil záběry na Facebooku ve skupině „Solidarita s migranty v Calais (bez hranic), kde se setkal s poznámkami, které jej nutí tyto záběry odstranit.

migranti v calais napadli novinare

 

Celý článek v angličtině

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*