Nové sankce: USA se zaměří kvůli Íránu na desítky ruských, čínských a syrských firem

Nové sankce: USA se zaměří kvůli Íránu na desítky ruských, čínských a syrských firem

Spojené státy jsou připraveny uvalit další sankce proti řadě ruských, syrských, tureckých, súdánských a íránských společností, údajně kvůli zapojení do aktivit, které jsou podle Washingtonu aktem proti nešíření jaderných zbraní v souvislosti s Íránem a Sýrií.

Podle seznamu, který má být zveřejněn ve federálním registru a je v současné době k dispozici na jejich internetových stránkách, spadají pod sankce takové prominentní ruské firmy, jako je Instrument Design Bureau (KBP), Rosoboronexport (ROE), a ruská Aircraft Corporation (RAC), jen abychom jmenovali alespoň některé.

USA uvalily řadu sankcí proti Rusku od srpna 2014 po vypuknutí konfliktu ve východní Ukrajině a připojení Krymu k Ruské federaci, a obvinili Moskvu z toho, že je protagonistický účastník v probíhajících konfliktech.

americky kongres

Rusko opakovaně odmítlo tvrzení Západu z jakéhokoliv zapojení do vnitřních záležitostí jeho jižního souseda. Ruská federace reagovala tím, že zakázala dovoz z EU, USA atd. V červnu, Moskva rozšířila embargo na dovoz potravin ze západních zemí až do srpna 2016 kvůli dalším proti-ruským sankcím.

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že odvetná opatření budou následovat, a upozornilo, že nemusí být totožná. Podle ministerstva jsou americké sankce v rozporu s tvrzením Washingtonu týkajícího se spolupráce s Ruskem v řešení řady akutních mezinárodních problémů.

Předseda Rady federace pro obranu a bezpečnost Viktor Ozerov, odsoudil nové sankce proti ruskému obrannému průmyslovému komplexu.

„Jedná se o skrytou formu soupeření, protože jsou nyní ruské zbraně a vojenské vybavení v poptávce na mezinárodním trhu se zbraněmi, a tím i USA chtějí oslabit ekonomiku těchto podniků,“ citovala jej tisková agentura TASS.

Mezi čínskými a íránskými společnostmi je na seznamu čínská BST Technology and Trade Company, Tianjin Flourish Chemical Company, Íránská revoluční garda (IRGC), íránská Qods Force and Rock Chemie, Syrské letectvo, turecké Multimat Ic ve Dis Ticaret Pazarlama Limited a súdánský letecký průmysl.

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*