Nové ruské zbraně zanechaly USA daleko za sebou

Nové ruské zbraně zanechaly USA daleko za sebou

Politický barometr padá na zem. To je důvod, proč se upíná stále více pozornosti ke zbraním. Vojenský novinář Jacques Borde řekl serveru Pravda o nejnovějších zbraních v Rusku– od laseru až po ty elektromagnetické, které dalece předčily jejich americké protějšky. Borde je přesvědčen, že Rusko stojí pevně na špičce na seznamu světových zbraní.

Téma zbraní je naprosto důležité brát v úvahu vzhledem k tomu, co se děje v Sýrii, ne Středním východě a na Ukrajině. Zajímáte se o zbraně z odborného hlediska. Co si myslíte o nedávném prohlášení Vladimíra Putina, že ruská armáda by měla být vybavena laserovými zbraněmi?           

Zbraně s řízenou energií prošly jejich vývojem. USA kdysi předčily Rusko kvůli jeho přestavbě a úpadku technologií. Ale když přišel Putin, Rusko vyvinulo značné úsilí ve vývoji nových zbraní a zdařilo se mu dosáhnout na USA a dokonce je i předběhnout, pokud hovoříme o zásadních výzkumech.

Prezident Putin se nepodobá Obamovi: Když Putin řekne, že to udělá, tak to udělá. A v případě, že Ruské něco naznačí, tak lasery opravdu nasadí. Co se týče technických možností Ruska, tak může bránit své hranice.

Totéž lze říci a termobarické zbrani- soustředěná emise mikrovln, která vytváří neprostupnou zónu pro vnější agresi. Je to zbraň obranná, stejně jako laserová. Rusko velmi pokročilo ve svém vývoji. Nyní se zdá, že může být použit celý systém k obraně ruských tanků. Vytvoří se kolem nich neproniknutelná zóna, která umožní střílet daleko a přesně, i když jsou Rusi vynikající dělostřelci.

Před 20 lety bylo jedno polární ruské město osvíceno obrovským zrcadlem a město se stalo jasné jako v průběhu dne během polární noci. Tato technologie je v těsné blízkosti laseru. A co si myslíte o možné reakci USA? Amerika je mocnou zemí a technologiemi a finančními prostředky.    

Nové technologie jsou na světě vyvíjeny velmi rychle. Věřilo se, že docelila těžké používat laser v mlze nebo dešti. Nyní se Rusové naučili, jak překonat i vodní překážku.

Existují i elektronické zbraně, které dokážou rozptýlit velké davy bez zabíjení lidí.

Válka se může také vést v kybernetickém prostoru. A to je naprosto důležité, rychle reagovat na útok a bránit se. Íránci v této oblasti velice postoupili. Vyhrává ten, kdo je rychlejší. To znamená, že je nutné vlastnit údaje a vědět, jak je rychle sdílet.

Rusko také během přestavby utrpělo odlivem mozků, protože USA se v té době zmocnily všech nejlepších odborníků. Američané chtěli rozšířit své vlastní schopnosti, zvýšit jejich potenciál a zakrvácet Rusko tak, aby nebylo schopno vstát. Jak můžeme vidět, nestalo se tak.

Moderní válka je v první řadě válka technologií, válka komunikací, inteligence a informační a kybernetická válka, nebo ne?

Elektronická válka nezanechává žádné stopy, je těžké chytit nepřítele při činu. Ruský letoun Su-24 byl sestřelen, ale není známo kým. V nebi nebyla zaznamenána žádná letadla, kromě dotyčného Su-24. Ruská armáda používá systém kompletní obrany svých letadel v Sýrii, ale Američané, zdá se, jej odhalili.

Izraelské letectvo pokračuje ve své pozorovací misi v Sýrii, ačkoli nelétá kolem území, kde se bojuje. Když máte silnou vzdušnou obranu, nemusíte mít strach ze vzdušné hrozby, což stejně prokázalo i Rusko.

Biden uvedl, že sestřelí každé ruské letadlo, které se vyskytne poblíž americké základny. Co si o tom myslíte?

V tomto případě by došlo k vojenskému konfliktu mezi Ruskem a USA kvůli třetí země. A tady je otázka: Proč proboha Američané potřebují sestřelovat ruské letadlo? Byly vyvinuty protokoly, americká armáda si musí uvědomovat, že tady není doma. Je tu velký rozdíl mezi nimi a Rusy, protože Rusové jsou na svém kontinentu v Sýrii, v blízkosti svých hranic.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia.org)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*