Nově příchozí imigranti dostanou nejlepší švédské učitele

Nově příchozí imigranti dostanou nejlepší švédské učitele

Nejlepší učitelé ve Švédsku by neměli učit švédské studenty, ale nově příchozí imigranty, řekl vůdce liberální strany Jan Björklund pro švédský deník SVT.

Podle Jana Björklunda, musí Švédsko zlepšit vzdělávání pro nově příchozí přistěhovalce.

Politik to chce mimo jiných věcí udělat tím, že poskytne nejlepší učitele země. Peníze by měly být investovány do škol s přistěhovaleckými studenty, aby zde pracovali i ti nejlepší učitelé.

Oni se rychle naučí švédský jazyk. Oni dostanou nejlepší učitele tím, že se zvýší platy v těchto školách, takže tam budou pracovat nejlepší učitelé, uvedl.

Björklund dále tvrdí, že musí existovat seznam tzv. zranitelných škol. Nejslabší studenti musí získat dobré studijní prostředí, upozornil.

Björklund chce také rozšířit školní politiku pro ty, o kterých věří, že přicházejí do Švédska v dospívajícím věku. Nestačí, že chodí do školy jen pár let a pak přestanou.

„Existuje široká škála opatření potřebných ke zlepšení výsledků přistěhovaleckých studentů ve švédských školách, tvrdí Björklund.

Samozřejmě, že nejlepší učitelé jsou pravděpodobně příliš chytří, než aby hledali práci ve válečné zóně, takže Björklund pravděpodobně jen fantazíruje. Nicméně, toto je Švédsko, kde je známo, že se dějí nejpodivnější věci na úkor domorodých Švédů.

 

(Speisa/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Matteo salvini FB)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nově příchozí imigranti dostanou nejlepší švédské učitele

  • Švédsko je ukázka toho, že vysoká míra přerozdělování je škodlivá. Vysoké daně znamenají možnost úředníků je zneužít. Kdyby neměli úředníci možnost rozhazovat peníze daňových poplatníků, nebyl by ani problém s migranty.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*