Nové důkazy mohou prokázat, že Noemova archa je pohřbena na hoře v Turecku

Nové důkazy mohou prokázat, že Noemova archa je pohřbena na hoře v Turecku

Konkrétní důkaz o existenci Noemovy archy se od nepaměti lovcům archy vyhýbal.

Bible říká, že loď narazila na „hory Ararat“ v Turecku po 150 dnech na vodě.

Skupina průzkumníků spojených s hongkongskou evangelickou křesťanskou skupinou NAMI v roce 2010 uvedla, že na hoře Ararat v Turecku nalezli stopy po staré lodi.

Jejich tvrzení se však setkalo s tvrdou výzvou u širší vědecké obce.

Ale kalifornský lovec archy se však domnívá, že existují důkazy o tom, že plavidlo a jeho posádka skutečně přistáli na hoře Ararat, píše deník Daily Mail.    

Screenshot via Google Maps / CC0
Screenshot via Google Maps / CC0

Profesor Raul Esperante z Geoscience Research Institute byl jedním ze 108 vědců z celého světa, kteří hovořili na třídenním mezinárodním sympoziu Hora Ararat a Noemova archa v Agri v Turecku, kteří se zabývali konečným odpočinkem biblického plavidla.

Pro podrobné obrázky a hloubkovou analýzu klikněte zde.

„Mým cílem je navštívit místa v okolí hory, abych nalezl stopy katastrofických událostí v minulosti,“ řekl Esperante.

Výzkumný ústav Geoscience Research Institute je sponzorován Církví adventistů sedmého dne.

Mnoho tvrzení organizace se podobně setkalo s odporem u vědecké komunity.Po stopách ztracené archy   

V dubnu 2010 archeologové z NAMI uvedli, že našli archu, u které věřili, že mají „99,9 procentní“ šanci, že je starobylý biblický artefakt známý jako Noemova archa, informoval deník Epoch Times.

Tým 15 výzkumníků, kteří hledali ve východním Turecku, prohlásil, že našel archu na hoře Ararat v 13 000 metrech nad mořem. Jeden z členů týmu, dokumentarista Wing-cheung Yeung řekl: „Není to na 100% Noemova archa, ale myslíme si, že je to na 99,9%,“ napsal World Net Daily.

Zdá se, že vnitřek archy je vybaven několika oddíly, o kterých skupina říkala, že by mohly být použity k usídlení zvířat, zatímco skeptici tvrdí, že by zde stejně snadno mohly být uloženy zbraně nebo jídlo.

„Průzkumný tým a já osobně jsme vstoupili do dřevěně konstrukce vysoko na hoře. Struktura je rozdělena na různé prostory. Věříme, že dřevěná konstrukce, do které jsme vstoupili, je stejné struktura zaznamenaná v historických údajích a je to stejná starodávná loď označena místními obyvateli,“ řekl badatel NAMI Man-fai Yuen.

Tým tvrdí, že provedl testování uhlíkových dat na dřevě a uvedl, že je staré 4 800 let. Je-li to pravda, datovalo by se to do přibližně stejné doby, kdy mělo být plavidlo na moři.

V té době, kdy NAMI provedlo testy, žádné jiné nezávislé organizace podobné testy neprovedly.

Esperante je přesvědčen o přesnosti nálezů týmu NAMI. On také vyzývá k více „přísným, seriózním vědeckým pracím“ na podporu tvrzení díky dalším empirickým důkazům,“ píše Daily Mail.  

Esperante chce také na projektu spolupracovat s místními vědci.

„Máme technické zdroje a můžeme spolupracovat s místními odborníky,“ uvedl. „Jakmile bude vědecká komunita vědět o existenci Noemovy archy na hoře Ararat, můžeme ji zpřístupnit široké veřejnosti.“

Ale Nicholas Purcell z Oxfordské univerzity zpochybňuje tvrzení, že se archa nachází na hoře Ararat.

Legenda o Noemově arše pochází z šesté kapitoly Knihy Genesis.

Příběh spočívá v tom, že Noe byl instruován Bohem, aby postavil archu, která pojme samce a samici každého zvířete z oblasti ve které Noe žil.

Stavbou archy Noe zachránil zvířata a malou skupinu lidí před velkou povodní, která byla povolána, aby se zbavili morálně zkažených.

„Noemova archa, povodeň, není mýtus, ale jedná se o skutečný incident, o kterém se hovoří ve všech svatých knihách,“ řekl doktor Oktay Belli z Istanbulské univerzity.

A zatímco je povodeň považována za skutečnou historickou událost, většina archeologů a učenců nevěří v doslovnou interpretaci příběhu o Noemově arše.

Britský archeolog Mike Pitt řekl po počátečních objevech NAMI v roce 2010, že evangeličtí průzkumníci dosud nepředložili důkazy, které jsou rozhodující.

„Kdyby došlo k povodni, která by mohla zvednout obrovskou loď 4 km vzhůru na stranu hory před 4 800 lety, myslím si, že pro tuto povodeň budou existovat značné geologické důkazy po celém světě,“ řekl Pitt pro Daily Mail.

Podle Pitta takový důkaz prostě nebyl předložen.

 

(Humansarefree/ svobodnenoviny.eu Foto: Screenshot Youtube)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*