Nová vakcína proti malárii většinou nefunguje, ale výrobce tvrdí, že je to dost dobré nato, aby se prodávala

Nová vakcína proti malárii většinou nefunguje, ale výrobce tvrdí, že je to dost dobré nato, aby se prodávala

Je velmi pravděpodobné, že drtivá většina lidí, kteří tuto vakcínu dostali, nebudou mít z ní žáden prospěch. Ale ani to nezastaví britský farmaceutický gigant GlaxoSmithKline (GSK), aby si obstarali regulační schválení pro nové vakcíny proti malárii, známé jako RTS, S, u které nedávná studie prokázala, že je účinná v prevenci závažných onemocnění jen asi ve 30 procentech.

V časopise Plos Medicine byla zveřejněná studie, která zjistila, že RTS,S poskytuje omezenou ochranu u vybraných jedinců jen nanejvýš po dobu jednoho roku. U dětí od pěti let do 17 let, může údajně vakcína zabránit infekci až u 46 procent a u závažnějších nemocí až 34 procent. Tyto údaje, tvrdí GSK, jsou dostatečné k ospravedlnění ke schválení léku, i když žádná jiná vakcína s takovou nízkou úspěšností nebyla dle záznamu nikdy schválena.

rts vakcine

Poznámka svobodnenoviny.eu : Jak probíhají tyto „klinické“ testy si můžete poslechnout ve videu níže.

Školení pro farmaceutické firmy: Zlepšete vaše klinické testy snadno a rychle

„Je to docela dobrá vakcína,“ uvedl Mary Hamel, zdravotnický epidemiolog z amerického centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Vzhledem k tomu, že malárie údajně zabije asi 600 tisíc lidí ročně, GSK a jejich spojenci se domnívají, že i omezený úspěch je dost k omluvě nedostatků RTS,S . Až na to, že se mnozí ptají, jak budou národy světa moci za tento „lék“ zaplatit, když to vypadá, že bude vyžadovat neustálé posilovací dávky, aby mohl zůstat alespoň minimálně efektivní.


Je zajímavé, že u těch, kteří jsou nejvíce náchylní k úmrtí na malárii – děti do pěti let věku- je nejméně pravděpodobné, že jim vakcína pomůže, jak přiznali ve studii. Zatímco dospělí mají nejvyšší míru ochrany asi 45 procent, u malých dětí mají šanci vyhnout se tomuto onemocnění asi jeden ze čtyř. Nemluvě o tom, že musí čelit dalším potenciálním nežádoucím účinkům, z očkovací látky a jejich různých toxických pomocných látek a jiných přísad.

Jak se můžete dočíst v tomto informačním GSK listu, RTS,S je také produkt Billa A Melindy Gatesových, kteří utratili stovky miliónů dolarů na vývoj této vakcíny. Podle stejného listu, GSK investuje do vakcíny RTS,S více než půl miliardy dolarů. List v PDF

  zdroj : http://www.naturalnews.com

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*