Nová švédská vlastenecká strana chce úplně zastavit migraci a aktivovat politiku návratů

Nová švédská vlastenecká strana chce úplně zastavit migraci a aktivovat politiku návratů

Gustav Kasselstrand, bývalý předseda organizace mládeže Švédských demokratů, vytvořil novou politickou stranu s názvem „Alternativa pro Švédsko“ (AfS). Založení strany je právě včas před švédskými všeobecnými volbami, které proběhnou 9. září, informoval švédský deník Expressen.

Podle švédského zpravodajského portálu FriaTider, Kasselstrand nazval své nové hnutí první „remigrační“ stranou Švédska a dodal, že chtějí „okamžité zastavení“ žadatelů o azyl a následné aktivní navrácení přistěhovalců do jejich zemí původu.Kasselstrand uvedl, že přistěhovalci, kteří spáchají zločiny, podváděli systém nebo nepodporovali švédskou společnost, zde „nemají místo“ a poznamenal, že „by neměli být integrováni a měli by se vrátit do svých domovských zemí.“

Před několika týdny, Jonathan Leman, výzkumný pracovník levicové organizace Expo, která je údajně financovaná kontroverzním Georgem Sorosem, označil AfS za „radikálnější“ verzi švédských demokratů.

Na druhou stranu švédští demokraté se plně od AfS distancují a jejích tiskový sekretář ji srovnal s takzvaným hnutím Nordic Resistance, což bylo pan-nordické neonacistické hnutí.

„Budu rád, pokud to povede k tomu, že se budeme vyhýbat lidem s rasistickými názory a žalostným chováním v naší straně,“ řekl tiskový sekretář Švédských demokratů Henrik Vinge.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nová švédská vlastenecká strana chce úplně zastavit migraci a aktivovat politiku návratů

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*