Nová studená válka a nekonečná démonizace Ruska

Nová studená válka a nekonečná démonizace Ruska

Hromadné vyhošťování asi 130 ruských diplomatů z Británie, Spojených států a dalších spojenců NATO je jen posledním krokem v dlouhé kampani kriminalizovat Rusko. Stejně jako v poslední lsti démonizovat Rusko, toto poslední úsilí také selže. Protože je založeno na lži a podvodu.

Je však naprosto hanebné, že tyto protiruské státy eskalují mezinárodní napětí tím, že překrývají všechny právní a diplomatické normy divokými, nepodloženými obviněními proti Moskvě.

Na pozadí britských tvrzení, že Rusko bylo nějakým způsobem zapojeno do vražedného spiknutí proti bývalému ruskému špiónovi žijícímu v Anglii a jeho dceři, velký počet členských států NATO a Evropské unie posílil domácí sankce proti Moskvě.

To je mnohem nebezpečnější než stará studená válka. Vzhledem k tomu, že narušení právních a diplomatických norem mocností NATO pod vedením USA působí nepředvídatelně a bezduše.

Celá záležitost je nevýslovně bizarní. Přesto, na rozkaz britské vlády byly mezinárodní vztahy s Ruskem ponořeny do zoufalého stavu. Rusko je odsouzeno bez důkazů nebo řádného procesu. Jedná se o nebezpečné protiruské čarodějnické tažení prováděné v celosvětovém měřítku.

Britská vláda zveřejnila šestistránkovou instrukci o incidentu v Salisbury, kde se Sergej Skripal (66) a jeho 33letá dcera Julie zjevně vystavili nervovému jedu. Briefing vydaný Londýnem byl základem pro dalších 25 států, které se zapojily do kampaně vyhostit ruské diplomaty z jejich území a aby odrážely obvinění Británie, že je Moskva vinna.

Jakékoli objektivní posouzení britského takzvaného „zpravodajského briefingu“ by mohlo vyvolat pouze reakci pohrdání a posměchu. Je to jen povrchní náčrtek, který obsahuje chyby a vychází z obvyklých nesourodých náznaků a tvrzení, které britská vláda nabízí od události ze 4. března. Neexistuje žádný ověřitelný důkaz, který by podpořil tato velmi vážná obvinění, která Británie učinila proti Rusku. Přesto je tento nedůvěryhodný „briefing“ předpokládaným základem pro mezinárodní kampaň kriminalizovat Rusko.Jedním z tvrzení na tomto briefingu bylo, že britští vědci z nejvýznamnějších laboratoří chemické války v v Porton Dow – osm kilometrů od Salisbury – „pozitivně identifikovali vojenskou látku Novičok“. Uvedená chemikálie je údajně silný nervový toxin. Další tvrzení britské vlády je, že „Novičok je skupina nervových plynů vyvinutých pouze Ruskem“. Toto poslední tvrzení je zjevná lež. Jakýkoli počet zemí by mohl syntetizovat organofosforečnanovou sloučeninu, jejíž chemický vzorec je již léta veřejně známý.

Pokud britští vědci pozitivně identifikovali látku Novičok, jak tvrdí, pak musí mít standardní vzorek chemické látky ve svém vlastnictví, aby provedli tuto analýzu. Pokud ano, je to v rozporu s tvrzením, že Rusko je jediným zdrojem takové chemické látky – tvrzení, které Moskva v každém případě kategoricky odmítá.

V britském briefingu je mnoho dalších nedostatků, které dělají z dokumentu frašku právních norem.

Tato parodie je neúprosně používána k vytvoření mezinárodní kampaně, která odsuzuje Rusko s dalekosáhlými důsledky pro celosvětový mír.

Pojďme se podívat na některé skutečnosti, namísto toho, abychom se nechali převálcovat oficiálními britskými tvrzeními a prohlášeními, pro které není umožněno nezávislé ověření.

Faktem je, že ruská občanka, Julia Skripalová, je zadržena v Anglii, údajně je v nemocnici, spolu s jejím britským naturalizovaným otcem (podle nových zpráv jižb byla z nemicnice propuštěna). Příbuzným Skripalovy rodiny v Rusku údajně britské orgány neposkytly žádné informace o přesném zdravotním stavu Julie.

Více než čtyři týdny po údajném incidentu ruské orgány stále nedostaly konzulární přístup k jednomu ze svých občanů, který je na britské půdě de facto zadržen. Je to hrubé porušení Vídeňské úmluvy upracující konzulární práva.

Více znepokojující je, že jsou to právě britské úřady, které by měly být zodpovědné za jakýkoli zdravotní stav Julie a jejího otce.

Kampaň k démonizaci Ruska za údajné vražedné spiknutí závisí výhradně na pověření britských orgánů, které nepředložily důkazy ani neumožnily nezávislé ověření jejich tvrzení. Je to odporná arogance a zneužití právních norem britským státem.

Kombinace posměchu pro spravedlivý proces ze strany briefingu britské vády byla zahájena tangenciální litanie dalších údajných „ruských maligních aktivit“. Rusko bylo obviněno z „vraždy Alexandra Litviněnka v roce 2006“ – dalšího bývalého špióna zřejmě otráveného na britském území. Tento případ není zdaleka dokázán, opíral se opět pouze o oficiální britské prohlášení.

Jiné mimořádné, opravdu ohavné britské obvinění, zahrnovaly ruské „sestřelení“ malajsijského letadla nad Ukrajinou v roce 2014 a zasahování do amerických voleb, kybernetické útoky proti Německu, Dánsku, Estonsku a Velké Británii, „okupace Krymu v roce 2014 a invaze do Gruzie v roce 2008.“

Všechna tato tvrzení byla Ruskem důrazně odmítnuta nebo vyvrácena. Je šokující, že britská vláda ve svém údajném „zpravodajském briefingu“ mohla citovat tyto otřepané tvrzení jako nějaké zdůvodnění pro bizarní incident týkající se Skripalů.

Je skutečně ohromující, neříkat, že mezinárodní právo a diplomatické normy jsou tak brutalizovány na základě nesčetných lží a neschopnosti.

Britské orgány tvrdí, že jednou z jejich „rozvážných a přiměřených reakcí“ za jejich šílené obvinění proti Rusku je „demontáž sítě ruských zpravodajských agentů ve Velké Británii“. To se rovná vlastní licenci pro více britských prohřešků.

Britská premiérka Theresa Mayová také v telefonátu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem údajně diskutovala o vypracování dalších sankcí proti Rusku, aby „vyhnala špionážní sítě“ ze své země.

Takže ruští diplomaté jsou znovu definováni jako „špióni“. Opět je to vlastní licence pro více provokací, a ještě horší je eroze diplomatických kanálů pro případnou korekci.

Co to znamená, je nová, neohraničená fáze úsilí USA, Británie a NATO kriminalizovat Rusko. Kriminalizace vytváří amok. Existuje zde nějaký limit pro toto šílenství? Ne, znepokojivě, je to subjektivní kolotoč bez limitu – až do čelního nárazu.

Seznam „malignitních aktivit“ citovaných výše zmíněným briefingem, jsou všechny minulé příklady informační války NATO – nebo více otevřeně, propagační lži a faleš.

Tato snaha selhala ve svém záměru podmanit a položit Rusko pod podřízenost USA a NATO. Ruská vojenská intervence v Sýrii, která znemožňuje nečistou skrytou válku NATO za účelem změny Asadova režimu, je možná nejjasnější demonstrací účinného vzdoru Ruska.

Z frustrovaného neúspěchu porazit Rusko prostřednictvím démonizace, informační válka byla bezohledně posílena v pokusech o kriminalizaci Moskvy a prezidenta Vladimíra Putina.

Británie a její spojenci tvrdí, že „neexistuje žádné jiné přijatelné vysvětlení“ pro otravu Skripalů. Než by na vině bylo Rusko. Špatně. Ještě mnohem věrohodnějším vysvětlením je to, že Británie a její spojenci se zapojili do lživé, nelegální kampaně k démonizaci Ruska.

Británie se ráda odvolává na ušlechtilé dědictví demokratické politiky, filozofie a práva. Britové mají pravděpodobně nárok na taková tvrzení.

Ale Britové mají také pochybnější dědictví pirátství a státem sponzorovaných machinací. Ta druhá tradice se zdá více ukázána v nové mnohem nebezpečnější studené válce proti Rusku.

 

(Strategic-culture/ svobodnenoviny.eu
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*