Nová ruská ICBM může „rozdrtit“ americké systémy protiraketové obrany

Nová ruská ICBM může „rozdrtit“ americké systémy protiraketové obrany

Rusko neustále vylepšuje svůj jaderný arsenál pro odstrašující účinek a je velmi blízko k nasazení nových technologicky vyspělých mezikontinentálních balistických střel, které mohou porazit všechny systémy protiraketové obrany Spojených států, informoval v rozhovoru ruský vicepremiér.   

„Tyto zbraně se brzy objeví v arsenálu našich ozbrojených sil,“ řekl Dmitrij Rogozin kanálu Rossiya-1. I když neuvedl jméno nové ICBM, náměstek premiéra pro obranný průmysl uvedl, že raketa bude mít schopnost proniknout přes jakoukoliv americkou vzdušnou obranu.

„Tyto zbraně jsou schopny projít přes raketovou obranu Spojených států dneška i zítřka- a dokonce i pozítřka,“ uvedl Rogozin.

Rogozin také poznamenal, že stávající ruské jaderné odstrašující síly, které se skládají z různých raket, včetně modelu ze sovětské éry R-36m2 Voevoda (SS-18 Satan), jsou „velmi spolehlivé“ a zůstanou v provozu až do té doby, než nový arsenál bude uveden do provozu.

Zatímco tato zbraň budoucnosti nebyla pojmenována, média rychle uvedla, že Rogozin s největší pravděpodobností popisoval těžkou mezikontinentální balistickou střelu RS-28 SARMAT, která byla představena jako součást ruské jaderné modernizace.

V současné době, Sarmat prochází vývojem závěrečných fází v Makejevově konstrukční kanceláři ve městě Mias. Podle zpráv, nové střely o hmotnosti nejméně 100 tun, budou schopny nést užitečné zatížení až 10 tun na jakékoliv trajektorii.

„Můžeme roztrhat jejich vzdušnou obranu na kusy, v tomto okamžiku (americký obranný štít) nepředstavuje pro nás žádnou vážnou vojenskou hrozbu, s výjimkou provokace,“ uvedl Rogozin.

Loni v létě, USA aktivovaly protiraketovou základnu (za 800 miliónů dolarů) v Rumunsku, která bude tvořit součást většího systému protiraketové obrany Aegis nasazené v Evropě.

Zatímco představitelé uvedli, že cílem je bojovat proti potenciální hrozbě z Íránu, blízkost systému na ruských hranicích ohrožuje národní bezpečnost Rusko a narušuje globální rovnováhu moci. Moskva přijala protiopatření, včetně rozmístění raketových systémů Iskander ve své západní enklávě, Kaliningradu, v důsledku obav z potenciálně víceúčelových zařízení „obrany“ v Evropě.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Sergey Kazak / Sputnik)
Loading...

Podobné články

Komentář “Nová ruská ICBM může „rozdrtit“ americké systémy protiraketové obrany

  • Nejvyssi cas. US jestrabi pocitaji s tim, ze mohou bezstrestne zasadit uder Rusku, aniz by byli odvetou zasazeni. A to je pro nas vsechny velice nebezpecne, kdyby tito idioti to skutecne zkusili. Budou zniceni nejenom oni, ale i staty, kde rakety proti Rusku jsou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*