Nová migrační krize: 800 migrantů přistálo na řeckých březích za méně než dva dny

Nová migrační krize: 800 migrantů přistálo na řeckých březích za méně než dva dny

Migranti nadále zaplavují Řecko, za pouhých 48 hodin se jich úspěšně dostalo z Turecka 800, což znamená nejvyšší míru nově příchozích za více než tři roky.   Podle oficiálních údajů řeckého ministerstva ochrany občanů dorazilo na řecké břehy 795 nových migrantů a žadatelů o azyl.

Uvádí se, že migranti dorazili na lodích většinou do Alexandropouli, na pevninu, jakož i na ostrovy Samos a Farmakonisi ve východním Egejském moři.

Řecko tuto zkušenost s příchodem migrantů nezažilo od roku 2016 – těsně předtím, než vstoupila v platnost dohoda o migraci mezi EU a Tureckem.

Jen za prvních deset měsíců letošního roku přistálo v Řecku více migrantů, než kolik jich bylo během celého roku 2018.

Nejnovější údaje z OSN naznačují, že mezi začátkem roku 2019 a minulou nedělí přijelo do Řecka 55 348 migrantů, z toho 43 683 přišlo po moři.

Ačkoli tábor Moria na ostrově Lesbos byl původně navržen tak, aby pojal maximálně 3 000 lidí, současné údaje naznačují, že tam žije více než 14 427 migrantů.

Na ostrovech Chios a Samos je asi 5 000 až 6 000 migrantů. Několik tisíc dalších migrantů je rozmístěno na jiných ostrovech a v táborech na řecké pevnině.

Dramatický nárůst počtu přistěhovalců a přeplnění táborů vedly v posledních měsících k několika ohniskům násilí.

Začátkem měsíce vypukly střety mezi migranty a policií poté, co migranti žijící v táboře Vathy na ostrově Samos založili požáry. V důsledku požáru zůstaly stovky lidí bez přístřeší.

O týdny dříve na ostrově Lesbos přišli dva lidé o život poté, co migranti vypálili bytové jednotky a střetli se s policií v přeplněném táboře Moria.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*