Nová italská vládní koalice slibuje, že může opustit Evropskou unii

Nová italská vládní koalice slibuje, že může opustit Evropskou unii

Nová konzervativní koalice v Itálii má v úmyslu vytáhnout zemi z Evropské unie a vytvořit těsnější vazby se Spojenými státy a Ruskem, podle uniklé zprávy, které se děsí byrokraté v Bruselu.  

Výbušný manifest nazvaný „Vláda pro změnu“ odhaluje plány pro Itálii, aby opustila rozpadající se EU, stejně jako požaduje užší vazby s Ruskem a osvobození z finančních vazeb Evropské centrální banky.

39stránkový dokument se objevil v době, kdy se Itálie dostala ze slepé politické uličky, ale vůdce strany Vzhůru Itálie Silvio Berlusconi dal zelenou k vytvoření koalice mezi Ligou severu a Hnutím pěti hvězd.Deník Express napsal: Prezident Sergio Mattarella požadoval kroky po třetím nekompromisním kole koaličních rozhovorů a varoval vůdce stran, aby nalezli dohodu, akceptovali „neutrální vládu“, nebo půjdou znovu k volbám.

Experti však věří, že nacionalistické strany Liga severu a Hnutí pěti hvězd pravděpodobně vytvoří koalici a konzervativní vládu, která vyčistí cestu pro to, aby Itálie odmítla Evropskou unii a její globalizační agendu a začala si vážit Ruska a prezidenta Putina za jeho respekt národní suverenity.

Zdá se, že společný program Vlády pro změnu ukazuje spoustu společných postojů mezi Ligou severu a Hnutím pěti hvězd a byl podepsán jejich příslušnými vůdci Matteem Salvinim a Luigiem Di Maioem.

Uniklá zpráva je příjemným čtením pro každého, kdo je proti globalizační agendě. Zdá se, že Itálie se chystá následovat Británii a opustit Evropskou unii. Ve zprávě se požaduje radikální změna vztahů mezi Itálií a Bruselem s „potřebou revidovat smlouvy EU“ a znovu diskutovat o italském přínosu v EU.“

Na mezinárodní scéně, nová nacionalistická koalice v Itálii bude považovat Spojené státy za svého „privilegovaného spojence“ a současně vybuduje pozici, že „Rusko nebude vnímáno jako hrozba, ale jako hospodářský a obchodní partner.“

Během předvolební kampaně Liga severu slíbila „okamžité zrušení sankcí uložených proti Rusku“ a rehabilitaci Moskvy jako „strategického partnera“ v krizových oblastech, jako jsou Sýrie, Libye a Jemen.

Pokud jde o veřejné finance, Salvini a Di Maio mají požádat šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho, aby zrušil vládní dluhopisy ve výši 250 miliard liber, které dluží.

Podle deníku Express, strany vydaly společné prohlášení, ve kterém trvají na tom, že tato zpráva je návrh, který podléhá změnám a obsahuje mnoho návrhů, které byly pozměněny.

Nicméně, obecnému směřování nové moci v italské politice – opuštění Evropské unie zrušení závislosti na Evropské centrální bance – musí člověk tleskat. Budoucnost Evropy vypadá opět jasněji.
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*