Nouzový stav do Vánoc? Naprostá zvrácenost!

Nouzový stav do Vánoc? Naprostá zvrácenost!

Nechte lidi normálně žít. Strádají děti vytržené od svých vrstevníků, senioři v sociálních zařízeních, i všichni lidé !

Mám hlubokou empatii k lidem, kteří se bojí koronaviru a jsem dalek tomu se komukoliv vysmívat, byť mám vážné pochybnosti o tom, jak to ve skutečnosti je.
Mám rodiče, sedmdesátníky, kteří jsou zhruba od února naprosto vystrašení. Když jsme objížděli hřbitovy před Dušičkami, viděli jsme drtivou většinu starší generace naprosto vystrašenou a duchovní čas byl zcela znehodnocen.Ale to bylo až vyvrcholení obrovského stresu, kterému jsou vystaveni již zhruba tři čtvrtě roku. Žijí ve svém, takže jsou na tom lépe, nežli jejich vrstevníci v ústavech sociálních služeb. Ale dobré to není.
Jsou ze staré generace, která měla zažity autority a to, že se musí poslouchat. Takže bez ohledu na to, kdo je aktuálně ve vládě, je prostě vláda autoritou a musí se poslouchat. Ale život se jim těžce změnil. Se sousedy se téměř nevidí, a když ano, tak s rouškou na obličeji honem spěchají domů, či pryč, tak, jak se to má dělat. Ale strádají. Lidský kontakt jim chybí.
A máme malou dcerku, která sice v březnu jásala, že nemusí do školy, ale již po pár dnech jí začal chybět kontakt s dětmi. I proto, že dělala řadu mimoškolních aktivit, které jsou zrušeny bez náhrady. Prázdniny byly také divné, byť se tvářily jako normální. Nebyly.
A co lidé v produktivním věku ? Zaměstnanci i živnostníci. Není to dobré, to cítí úplně každý. Ekonomicky, i lidsky.
A co slyšíme ? Prodloužení nouzového stavu do Vánoc ? Když se vše „utáhlo“ v říjnu, říkali, že to bude na 14 dní. Také říkali, že se děti vrátí do škol hned na začátku listopadu a pokud ne, tak jen proto, že by vybuchla atomová bomba.
A jaká je realita ? Takže když mluví o Vánocích, jsou lidé v šoku, že to bude znamenat další měsíce ?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nouzový stav do Vánoc? Naprostá zvrácenost!

  • Zavřené malé obchody Blatný zdůvodňuje tím, že by nastal pohyb lidí. Otevřené psí salony odůvodňuje tím, že pes není člověk. Ale dojde si pes do salonu sám, nebo ho tam někdo doveze? Tím se tedy zvyšuje pohyb lidí. Opatření vlády nemají logiku. Jediným motivem je – kdo maže, ten jede.
    Navrhuji proto jako opatření proti chaosu zakázat na tři měsíce vládě jakoukoliv činnost. Ukáže se, že opatření vlády nemají na šíření epidemie žádný vliv. Ani kus hadru na obličeji s tím nic nezmůže. Starejme se o nemocné a ohrožené a neničme život ostatním.

  • Připomeňme si Hamáčkova slova: „Nouzový stav potřebujeme, abychom mohli nakupovat bez výběrového řízení“. Hyenismus, s jakým vláda přistupuje k epidemii, je trestuhodný. NKÚ by měl zkoumat toky peněz, souvisejících s nákupem zdravotnického materiálu, testů a do budoucna i vakcín. Nesmíme dovolit, aby si politici či na ně navázané hyeny namastili kapsy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*