Notre-Dame stále hořela a prokurátor už měl jasno, že nejde o žhářství ani terorismus. Hm?

Notre-Dame stále hořela a prokurátor už měl jasno, že nejde o žhářství ani terorismus. Hm?

V souvislosti s požárem jedné z nejvýznamnějších staveb evropské křesťanské civilizace mi na mysl vyvstalo několik připomínek, otázek… Nejbizarnější byla rychlost s jakou francouzský prokurátor vyloučil žhářství či terorismus.1. Ještě ani nedohořelo a Frantíci už vyloučili žhářství a šetří to jako nehodu?

2. Ani jedna jediná věta z úst prezidenta Macrona nebo jiných francouzských politiků o potrestání viníků? Byť by šlo o nehodu nebo čin z nedbalosti, tak někdo zodpovědnost nese – např. firma, která prováděla rekonstrukci (ostatně jak je nám to prakticky už od začátku naznačováno).

3. Symbolika – Velikonoce; nejdůležitější křesťanské svátky; významná evropská křesťanská stavba; další odkaz na konec „starých“ pořádků (Evropy, jak ji známe).

4. Ve 21. století (v rámci stohů všemožných bezpečnostních nařízení) u takhle hodnotného historického monumentu firma dodavatel nezabezpečí řádná protipožární opatření? A objednatel si to nezkontroluje

5. Před měsícem v Paříži hořel kostel svatého Sulpicia (ve Francii – a nejen tam – se nejedná o zdaleka první žhářství nebo poškození kostela či jiného církevního objektu za poslední léta); nějaká souvislost?; kdo jsou nejčastěji pachatelé?

6. Přišlo vhod? Žluté vesty?

Jen postřehy, my nesmíme ani naznačovat…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*