Norský spisovatel odsoudil „nečestná“ média za utajování pravdy o masové migraci

Norský spisovatel odsoudil „nečestná“ média za utajování pravdy o masové migraci

Významný norský autor a mediální osobnost odsoudil mainstreamový tisk a vládní činitele, že před širokou veřejností utajují tvrdou realitu o masové migraci a islamizaci.

Ulf-Arvid Mejlænder, jenž je sám také bývalým novinářem, napsal děsivý komentář s názvem „Řekněte, jak to je“, který byl překvapivě zveřejněn norskou vládní mediální organizací NRK.Mejlænder také kritizoval taktiku, kterou používá většina západního tisku a uvedl, že klíčové detaily o zločinech jsou manipulovány, nebo zcela vynechány, když jsou pachatelé migranti nebo mají cizí původ.

„Zřídkakdy se dozvídáme, kdo spáchal hromadné znásilnění, použije nůž nebo zmlátí příležitostné oběti v novém Norsku,“ napsal Mejlænder. „Jsem v rozpacích, když je utajování etnicity zločinců v médiích tak předvídatelné, že se „Norové“ a „norští občané“ stávají kódovým označením pro cizí původ“.

Mejlænder se odkazoval na několik nedávných případů klamného pokrytí příběhů týkajících se kriminality migrantů a uvedl: „Neexistuje žádný tlak na politiky, kteří opakují své poselství „spěte v míru“ a odkazují se na lepší integraci jako na řešení všeho.

„Propast mezi rizikem našeho multikulturního experimentu a vyprávěním mainstreamových médií se nesmí zvětšovat.“

Autor také poukázal na to, že v důsledku islámské migrace dochází k významným kulturním a ekonomickým změnám, čemuž se tisk věnuje jen velmi málo.

„Náklady na imigraci rostou, kulturní konflikty se zvyšují a islám získává stále více prostoru,“ napsal Mejlænder. „Nebezpečné signály našeho největšího procesu společenských změn jsou dnes jasně viditelné, ale tradiční média projevují jen omezený zájem o jejich prozkoumání. To oslabuje význam a důvěryhodnost tisku.“

„Člověk musí jít především (na stránky) alternativních médií, aby získal znalosti o studiích, které ukazují, že protizápadní postoje a netolerantní interpretace Koránu jsou mezi muslimy v západních zemích poměrně rozšířené.“

Zde si můžete přečíst celý jeho článek v anglickém překladu.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*