Norsko vrátilo české matce odebranou nemocnou holčičku. Věci fungují tak, jak mají, říká úřad.

Norsko vrátilo české matce odebranou nemocnou holčičku. Věci fungují tak, jak mají, říká úřad.

To je ale slávy, hurááá. Jsem moc ráda za rodiče malé holčičky, ale… Kdo se o to zasloužil? Byl to nemastný, neslaný ředitel Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí Zdeněk Kapitán, který nás nabádá: „Mějme z toho radost. Buďme rádi, že věci fungují tak, jak mají.“ Ten Zdeněk Kapitán, který čirou náhodou vykoukl ze svého úřadu do reálného života a slíbil další sledování případu? Nebo snad na Norsko zapůsobily úpěnlivé motlitby poslankyně za TOP 09 Jitky Chalánkové a která rovněž přislíbila sledování případu. Nebo snad Zaorálkova strategie mrtvého brouka zafungovala? Asi podle pořekadla – sedávej holka v koutě, budeš-li hodná, najdou tě. Nebo spíše zafungovala strategie pana prezidenta Zemana, když přes protesty a námitky poslaneckých klubů a jiných ustrašených jelimánků prostě sepsal – nebo nechal sepsat – prezidentskou mezinárodní smlouvu mezi norským královstvím a Českou republikou, která by umožnila vydání dětí s českým občanstvím jejich rodičům, a prostě ji i přes kategorický nesouhlas zákaz Zaorálka Norsku poslal.

Norsko vrátilo české matce odebranou nemocnou holčičku. Věci fungují tak, jak mají, říká úřad. Foto: Petiční výbor
Norsko vrátilo české matce odebranou nemocnou holčičku. Věci fungují tak, jak mají, říká úřad. Foto: Petiční výbor

Snaha o zviditelňování „profláknutých“ politiků typu Zaorálek, Sobotka, či ambice „nových“ (Kapitán, Chalánková, Šabatová), kteří by také chtěli do vyšších a vyšších pater politiky je zřejmá. Když prezident řekl, že když v tomto případě nepomůže síla, tak je třeba vyvinout větší sílu – tím samozřejmě opět dokázal, že měl (také opět) pravdu, ale všichni okolo se jako obvykle snažili dokázat, že je prezident šašek a nesvéprávný – viz. Kalousek a spol. Zeman donutil norského velvyslance, ať konečně vykonává svou funkci a nesedí na úřadě nadarmo. Zeman není žádný ufňukaný panák v područí EU, potažmo Bruselu. A ejhle, najednou to jde. Shodou okolností se velkou měrou přičinila i nemocnice, kde je holčička hospitalizovaná a kde si vedení nemocnice hlídá komunikaci mezi pacienty, úřady a nemocnicí.

Že norský Barnevernet, vedený psychologickou guru Kari Killénovou lže, se vědělo i dříve z výpovědi rodičů (českých, polských, ukrajinských). Nikdy se nic nedokázalo prokázat. Teď se prokázalo i falšování dokumentů.

A Zaorálek se Sobotkou opět koukají „jak z plechovky od piva“, a taktně mlčí. Jindy mají (na jazyk se mi dere hovorové slovo) plná ústa poučování a hloupých námitek. Jsou tito pánové na takovém postu, jaký zvládnou? Myslím, že ne. A pravdu měl jako obvykle kdo? Pan prezident Zeman.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*