Norsko tvrdí, že nebude přijímat žádné migranty od nevládní organizace Open Arms

Norsko tvrdí, že nebude přijímat žádné migranty od nevládní organizace Open Arms

Navzdory žádosti Francie, norská vláda uvedla, že nebude přijímat žádné migranty, které vyzvedne španělská nevládní organizace Open Arms.

Norský ministr spravedlnosti a přistěhovalectví Jøran Kallmyr zopakoval, že jeho vláda odmítla nabídku Francie a uvedl, že Norsko nepřijme žádné migranty ani z lodě Ocean Vikings ani od nevládní organizace Lékaři bez hranic, informuje deník NRK.Kallmyr se také vyjádřil ke svým důvodům pro odmítnutí francouzské žádosti a řekl deníku NKR: „Základní mechanismy, které by zabránily lidem v odchodu na moře, neexistují. Platí to například pro screeningový systém, abychom mohli lépe vracet ty, kteří nechtějí zůstat v Evropě, zpět do Afriky. A než bude toto v provozu, nechceme se podílet na distribuci migrantů“.

Jeho rozhodnutí přišlo poté, co bylo lodi Open Arms povoleno po zdlouhavém postupu zakotvit na italském ostrově Lampedusa. Trajekt byl zakotven poblíž ostrova šest dní, než mu místní italský státní zástupce dovolil zakotvit a vyložit migranty, které měl na palubě.

Poté, co loď dostala povolení vplout do přístavu, zakladatel Oscar Camps napsal na Twitteru: „Po 19 dnech přistaneme na ostrově Lampeduse, loď bude dočasně zabavena, ale to je cena, kterou Open Arms přebírá, aby bylo zajištěno, že o lidi na palubě bude postaráno.“

Intervence prokurátora Luigiho Patronaggiho přicházejí jako součást vyšetřování údajných únosů a odmítání uposlechnout rozkazy italského ministra vnitra Mettea Salviniho.

Salvini rychle reagoval na hrozby Patronaggia k přesunutí migrantů na italské území a řekl: „Pokud si někdo myslí, že mě může vyděsit několikátou stížností a tím, že chce jít k soudu, mýlí se.“

Open Arms by mohla čelit přísným pokutám až do výše 900 000 EUR za nakládání migrantů. V rozhovoru se španělskými médii, místopředseda vlády Carmen Calvo uvedl: „Open Arms nemá povolení zachraňovat“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*