Norsko „platí“ žadatelům o azyl, aby se vrátili domů

Norsko „platí“ žadatelům o azyl, aby se vrátili domů

Norsko platí žadatelům o azyl, aby se vrátili domů, uprostřed pokračující uprchlické krize.

Každé osobě je nabízena částka ve výši desítek tisíc korun, za to, že dobrovolně opustí zemi. Také jim je uhrazena letenka.

Katinka Hartmannová, vedoucí vratné jednotky imigračního oddělení (UDI) uvedla, že mnoho lidí, kteří přijíždí ze Sýrie, Iráku, ze Středního východu a Afriky, očekává, že rychle dostanou ochranu a nemusí čekat měsíce nebo dokonce roky kvůli probíhajícímu procesu.

Norsko „platí“ žadatelům o azyl, aby se vrátili domů  Foto: AFP/Getty Images
Norsko „platí“ žadatelům o azyl, aby se vrátili domů Foto: AFP/Getty Images

Oni si mysleli, že budou mít možnost pracovat a studovat- a možná dokonce do Norska dostat svou rodinu,“ řekla Hartmannová televizi NRK.

„Mnoho z nich nemůže čekat (na azylové řízení a jeho průběh). Mají doma rodinu, která očekává, že jí budou schopni pomoci.

„Norsko nebylo dlouhou dobu schopno násilně vracet lidi do Somálska, ale teď, když můžeme, myslím, že mnoho Somálců s povinností opustit Norsko se rozhodne k asistovanému návratu domů.“

„Je důležité mít do budoucna více takových iniciativ.“

Údaje UDI ukazují, že zatím o finanční podporu k opuštění Norska požádalo více než 900 lidí.

Pár se dvěma dětmi může obdržet více než 80.000 norských korun (asi 230.000 Kč), kromě toho, že bude mít zaplacenou letenku.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Norsko „platí“ žadatelům o azyl, aby se vrátili domů

  • Paráda, 230 000,- + letenka. To za tu námahu dokodrcat se do Norska rozhodně stojí. Takže rychle nasdílet na soc. sítě a máte tam do dvou měsícú půl Afriky 🙂
    A pak, že bez práce nejsou koláče??? Tím nás krmili komouši od malička a ono je to jinak. Má to ovšem jednu vadu na kráse, bohužel jsem se narodil BÍLEJ jak sníh, takže makat musím… No jo no, moderní rasismus naruby, tak snad v příštím životě bude ke mě alláh milostivější a přidá mi krapet toho pigmentu :-)…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*