Norská vláda poskytla islámské skupině 100 000 eur, aby přeměnila 100letý kostel na mešitu

Norská vláda poskytla islámské skupině 100 000 eur, aby přeměnila 100letý kostel na mešitu

Kjell Ingolf Ropstad, vůdce Norské křesťanské lidové strany, schválil grant ve výši téměř 100 000 EUR, který použije radikální islamistická komunita k přeměně kostela staršího 100 let na mešitu.Peníze půjdou pro Islámské kulturní centrum – organizaci, která má několik islámských škol ve svých mešitách v městech Drammen, Oslo a Mjøndalen, kde mohou děti zůstat i přes noc, píše deník Aftenposten.

Není to poprvé, kdy Ropstad udělil islámské skupině velkou částku peněz. V minulosti Islámské kulturní středisko, které má celkem 3 775 registrovaných členů, obdrželo téměř 70 000 EUR na přeměnu bývalého baptistického kostela ve Stavangeru na mešitu.

Ropstad jim také dal dalších 20 000 EUR, aby přeměnili modlitební dům „The Way“ ve Skienu na mešitu.

V rámci stejného typu grantu bylo Muslimskému centru Søndre Nordstrand uděleno také téměř 30 000 EUR.

Křesťanská lidová strana (norsky Kristelig Folkeparti, zkr. KrF) je norská křesťansko-demokratická strana. Vznikla v roce 1933 odštěpením od Liberální strany v důsledku odlišných postojů vůči luteránské církvi či v otázce prohibice. Vznikla jako první ze skandinávských křesťanskodemokratických stran vzešlých z protestantského prostředí jako reakce na sekularizaci společnosti.

Je to křesťansko-konzervativní uskupení, které svůj program opírá o náboženské etické hodnoty. Mezi její priority patří obrana tradičních hodnot a odmítání potratů, prostituce a eutanazie. Zatímco ve společenských otázkách se profiluje jako konzervativní, v ekonomické oblasti stojí ve středu mezi pravicí a levicí.Tím se velmi podobá křesťansko-demokratickým stranám v katolických zemích Evropy. Na rozdíl od většiny „katolických“ křesťanských stran v Evropě se však norští křesťanští demokraté profilují mnohem více euroskepticky a odmítají členství v Evropské unii. Na Evropské úrovni má status pozorovatele v Evropské lidové straně.

Její voličskou základnu tvoří především lidé z oblastí s vyšším podílem aktivních věřících protestantů, kteří se nacházejí na jihu a západě země.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Norská vláda poskytla islámské skupině 100 000 eur, aby přeměnila 100letý kostel na mešitu

  • · Edit

    Vážená redakce, pokud chcete zajišťovat validní zprávy, a nikoliv jenom prázdná slova, která se tváří jako něco věhlasného a objevného, tak prosím příště neslučujte katolickou církev s křesťanstvím. Tyto dvě věci jsou v přímém rozporu. Stejně jako kostel a křesťanství, nebo jako křesťanství a islám.
    Ve svém článku se podivujete nad tím, jak je to špatný svět, když křesťané přenechávají své kostely pro islám, ale zcela vám nedochází, že katolická církev a islám mají stejného pána.
    Skutečnost, že se kosteli mění na mešity, není špatná zpráva, nýbrž dobrá. Tímto způsobem se totiž dělí zrno od plev. Každý slušný křesťan si uvědomí, kdo je ta šelma, která vede lid do záhuby. Je jím papež, katolická církev, a jeho příbuzní – islám, budhismus, hinduismus, ateismus …
    O pravém křesťanství jste toho zatím moc nenapsali, a já Vás tímto vybízím, abyste se nad tímto pozastavili. Nestrašte tedy prosím lidi tím, že se islám rozpíná, ale napište článek, ve kterém po pravdě uvedete, že o pravém křesťanství toho svět moc neví, a že se to pozná podle toho, že katolíci spolupracují s islámem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*