Norská ministryně obviněna z xenofobie za nošení krucifixu

Norská ministryně obviněna z xenofobie za nošení krucifixu

Norská ministryně bylo obviněna z podpory „xenofobních“ názorů, protože nosila krucifix.                         

Ve své odezvě, Sylvi Listhaug, norská první ministryně pro migraci a integraci argumentovala, že „liberální média“ ignorují fakta, aby útočila na tuto pravicovou političku, poté, co novinář Sven Egil Omdal tvrdil, že politička nenosila krucifix do té doby, než byla jmenována do své současné pozice.

„Oni mají program, který útočí na pravicové politiky. Oni nemají žádné standardy a nestarají se o skutečný stav – všechno je v pořádku, dokud jsme já a Pokroková strana pod útokem,“ uvedla ministryně.

Listhaug je členkou Pokrokové strany, pravicové politické strany, která je součástí vládnoucí norské koalice spolu s většinovou Konzervativní stranou.

Omdal v současné době píše pro Stavanger Aftenblad, deník se sídlem v norském městě Stavanger.

„Ona vypadá jako biskup, i když tvrdí, že „to není nic pro nás, žít po boku s lidmi jiné kulturami,“ napsal Omdal na Facebooku.

„Sylvi Listhaug je teď téměř vždy viděna s křížkem, a vždy hovoří, jak je pro ni důležitý. Ale já jsem prošel všechny fotografie v databázi Scanpix v období od roku 2001 do 15. prosince 2015, když se stala ministryní pro imigraci a integraci.“

„Ona nemá na sobě křížek na žádné z těchto fotografií.“

Omdal  obvinil Listhaug, že nosí krucifix jako „politickou rekvizitu, aby apelovala cizím lidem, kteří si myslí, že xenofobie je křesťanská ctnost.“

Listhaug naopak uvedla, že křížek byl dar od její babičky, které je téměř 100 let.

„Je pro mne důležité, abych jej opravila. Je to kus šperku, který pro mne hodně znamená, měla jsem ho mnoho let a dává mi také komfort, zvláště když se toho moc děje a já musím fungovat,“ řekla ministryně v komentáři pro NRK.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*