Noc se změnila na den: Oslnivý „meteor“ zazářil na obloze nad Uralem (Videa)

Noc se změnila na den: Oslnivý „meteor“ zazářil na obloze nad Uralem (Videa)

Obyvatelé ruského Uralu hlásili barevné ohnivé koule na noční obloze předtím, než slyšeli hlasitá dunění. Při jeho pádu údajně zářil červeně, žlutě a oranžově.         

Zářící objekt byl jasně viditelný z města Jekaterinburg v oblasti Sverdlovska, stejně jako v přilehlých městech a obcích, informovala místní média.       

Několik videí, které jsou nyní sdíleny online, ukazují jasný záblesk, po kterém následuje moment denního světla. „Myslel jsem, že je to hvězda, ale ta to nebyla! Když padal, svítil červeně, žlutě a za ním se objevila malá stopa, která se třpytila fialově, červeně, žlutě a oranžově,“ řekl očitý svědek Aleksandr Bortstev, když popisoval oslňující jev na místním zpravodajském webu E1. Řekl, že záblesk trval asi 6 nebo 7 sekund. Někteří svědci uváděli, že slyšeli něco, co znělo jako výbuchy.Pro lidi v této oblasti nejsou takové jevy zcela neznámé – je to druhý velkolepý meteor, který mohli místní obyvatelé vidět. V sobotu proletěl jasný modro-bílý meteor přes noční oblohu Sverdlovska a sousedního regionu Čeljabinsk. Jeden ze svědků popsal rychlost meteoru jako „monstrózní“.

 
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*