Noam Chomsky: Svět je hrozivě blízko k jaderné válce

Noam Chomsky: Svět je hrozivě blízko k jaderné válce

Svět již byl hrozivě blízko k jaderné válce v minulosti, a může se to stát znovu, poté, co Rusko a Západ vklouzli do něčeho, co vypadá jako další studená válka, uvedl světově proslulý vědec Noam Chomsky pro RT.

Poté, co NATO rozšířilo své hranice až k hranicím Ruska, tak se poslání NATO velmi změnilo, a nečiní to, proč bylo původně založeno, uvedl Chomsky. Nyní, je cílem NATO převzít kontrolu nad globálními energetickými systémy, spíše, než udržovat mezivládní vojenskou rovnováhu.

noam chomsky

Svět nikdy nebyl blíže k jaderné válce, která by mohla vyhladit všechny její iniciátory, a tato hrozba již není jen věcí historie, podle Chomského.

Nejhorší možný scénář by samozřejmě byla jaderná válka, což by bylo hrozné. Oba státy, které ji iniciují, by byly zničeny kvůli jejím následkům. To je nejhorší scénář. A bylo to již v minulosti několikrát nebezpečně blízko. A mohlo by se to stát znovu, ale neplánovaně, jen v důsledku náhodných interakcí, které se stanou – a skoro se staly,“ uvedl Chomsky.

Celková situace mezinárodní nestability byla zhoršena americkou angažovaností v záležitostech Středního východu a kvůli negativním regionálním konfliktům, tvrdí Chomsky.

Chomsky pokračoval v diskuzi o bývalém NSA informátoru Edwardem Snowdenem a o americké rozšiřující se globální špionáži, která má nebezpečný dopad na domácí populaci a inspiruje ostatní vlády na celém světě, aby činily totéž.

zdroj : http://rt.com


Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články