No, príma! Vysílá CNN Prima!

No, príma! Vysílá CNN Prima!

Skutečně jásám. Jsme plně uspokojen. Proč? Protože již první reakce českého diváctva přeci jen dokazují, že není ochotno skočit na každý špek. Ať už je zabalen v čemkoli.

Na druhé straně však také smutním. Proč? Protože ČT opět nedostane konkurenci. Abychom si rozuměli. Ti, kdo mne občas čtou vědí, že nemám ten spolek na Kavčích horách moc rád, veřejně ho kritizuji za amatérismus. Hlavně pak zpravodajství. Pravdou však je, že je to bohužel to „nejlepší“, co se českým občanům v této oblasti nabízí.Asi tak. Pokud mám třeba dvě polévky a jedná moc slaná a druhá vysloveně přesolená, tak je ta prvá přeci jenom lepší. ČI jinak řečeno, jestliže je někdo horší než já, tak to ze mne ještě nedělá dobrého člověka. A stejně tak je to s nabídkou mediálních továren. Jedinou výhodou je, že máme trochu té svobody, můžeme si vybrat anebo dokonce vše vypnout.

Ale zpátky k věci. Ty vědátoři na Primě si asi myslí, právě při jejich hluboké vzdělanosti a zkušenostem, že taková nějaká nálepka udělá divy. K tomu se hodí jedna vzpomínka pro pamětníky. Je tomu již pár desítek let, kdy se český občan jednoho dne probudil a bylo mu řečeno, že teď žije oficiálně v socialistické zemi. Jeden se koukal kolem sebe a vyjma těch sloganů nezpozoroval žádnou změnu.

A zrovna tak je to s tou novou „pobočkou“ CNN. Na velice chatrném kabátě se objevila jenom nová záplata. Pro mne osobně spíše odrazující než lákavá. Poznal jsem zpravodajské praktiky CNN v těsné blízkosti a ztratil veškerý respekt. K opravdové solidnosti to má daleko, spíše to vše smrdí jen penězi.

Také mi vadí ta americká arogance a povýšenost. I s touhle směsicí jsem se v životě setkal. A upřímně řečeno, pokud najdu někoho, který stále věří, že Spojeným státům americkým jde pokaždé jen o svobodu a demokracii, tak nemůže počítat s mým soucitem. Přeci jenom těch třicet „svobodných“ let dalo šanci se přesvědčit, že tomu tak zdaleka není. Vždy se bojuje za zájmy USA a nikoho jiného. Kdo stojí v cestě je likvidován. Jako již několik demokratických režimů.

Takže je vlastně dobře, že se český občan může osobně přesvědčit, jak se děla americká politika, jak se manipuluje s veřejným míněním. V podstatě bych ale byl rád za trochu férovosti. Kdyby se třeba někdo rozhodl a začal tu vysílat také nějakou „kremelskou“ mediální verzi. Možná, že by to občanstvo konečně donutilo přemýšlet, zda ta „česká“ není přeci jenom lepší.

Jenže to znamená pořádně máknout. Nejen se opičit, kopírovat a kupovat zahraniční šmejd, ale vrátit se k opravdu českému pojímání světa. Třeba si připomenout i Švejka, či dokonce v rámci „Kavčí“ produkce připustit, že možná by se u nás našlo i pár charakterních jedinců, kteří ještě vědí, co to je, když se řekne novinařina a zpravodajství.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*