No-go zóny: Švédský politik navrhuje zdemolovat problémové migrační ghetta

No-go zóny: Švédský politik navrhuje zdemolovat problémové migrační ghetta

Vůdce populistických Švédských demokratů Jimmie Åkesson navrhuje napodobit dánskou politiku, která chce demolovat některé problémové, převážně migranty obydlené no-go zóny.             

Návrh je založen na plánech Dánska rozdělit převážně migranty obydlené ghetta v boji proti vzestupu paralelních společností, které byly oznámeny minulý měsíc. Nová politika Dánska přichází uprostřed zvýšeného povědomí veřejnosti o migrační ghettoizaci, která byla oficiálně poprvé popřena většinou evropských vlád ale byla odhalena šéfredaktorem deníku Breitbart London Raheemem Kassamem v jeho průkopnické knize „No go zóny: Jak zákon šaría přichází do sousedství blízko vás“.

Vůdce Švédských demokratů Åkesson vyjádřil podporu podobným krokům ve Švédsku v boji proti četným no-go zónám v rozhovoru s veřejnoprávním kanálem Sveriges Radio.Åkesson uvedl, že vláda by neměla být zaměřena na snahu zlepšit situace v předměstských převážně migranty obydlených oblastech renovací, ale měla by „začít od začátku“.

Na základě plánu by nebyl okamžitě vystěhován velký počet lidí z oblasti, podle Åkessona. Celý proces by měl trvat řadu let a měl by být dlouhodobým řešením současného problému, který je ve Švédsku mnohem závažnější než v Dánsku.

Dánská vláda rovněž předložila řadu dalších opatření v převážně migranty obydlených sousedstvích, včetně zdvojnásobení trestů za zločiny spáchané v těchto oblastech a populistická Dánská lidová strana (DF) navrhla zákaz večerního vycházení pro mladistvé mladší 18 let, aby se zabránilo kriminalitě.

Martin Henriksen, poslanec DF, komentoval návrh slovy: „Je důležité, aby byli doma se svou rodinou, místo toho, aby byli s kriminálními prvky, které je mohou negativně ovlivnit.“

Není to poprvé, kdy se Åkesson poučil z politiky Dánska, která by mohla obnovit pořádek ve švédských no-go zónách. Začátkem tohoto roku uvedl, že švédská armáda by měla být nasazena v problémových oblastech, aby podpořila policii, která se snaží udržet kontrolu a uvedl: „Měli bychom se podívat na Dánsko a umožnit policii získat pomoc od vojenského personálu.“

Nedávný průzkum veřejného mínění ukázal, že Åkessonovy návrhy a rétorika korespondují s mladými lidmi ve Švédsku.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “No-go zóny: Švédský politik navrhuje zdemolovat problémové migrační ghetta

  • Romové se ani za 700 let po příchodu nepřizpůsobili. Co vede některé politiky k tomu, aby si mysleli, že se přizpůsobí Muslimové, jejich náboženství ji to přímo zakazuje? Jen vidina peněz, které z obchodu s lidmi plynou. Dostávají peníze přes neziskovky a je jim jedno, že zničí celou Evropu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*