Nizozemští aktivisté vyzývají Donalda Trumpa, aby prošetřil havárii letu MH17 nad Ukrajinou

Nizozemští aktivisté vyzývají Donalda Trumpa, aby prošetřil havárii letu MH17 nad Ukrajinou

Skupina nizozemských aktivistů zaslala dopis americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, ve kterém jej vyzývá, aby provedl nové vyšetřování havárie malajsijského Boeingu v roce 2014 nad Donbasem.   

Podle internetových stránek Dutch News, autoři dopisu tvrdí, že oficiální vyšetřování vedené Radou bezpečnosti Nizozemska a společným vyšetřovacím týmem „nebylo nezávislé a přesvědčivé“.

Podle deníku Volkskrant, aktivisté poslali dopis Trumpovi již v listopadu. Dopis podepsalo 26 lidí, včetně německých a nizozemských novinářů, stejně jako nizozemský poslanec Thierry Bode.

V publikaci se uvádí, že autoři dopisu nevěří závěrům šetření, podle kterého let MH17 byl sestřelen raketou Buk. Aktivisté napsali Trumpovi, protože i on dříve zpochybnil verzi oficiálního vyšetřování.

Thierry Bode uvedl, že podepsal petici jako soukromý občan v důsledku mnoha nezodpovězených otázek ohledně této katastrofy.

Společný vyšetřovací tým (JIT) vydal předběžnou zprávu dne 28. září. V dokumentu se uvádí, že raketový systém Buk, ze kterého byla vypálena raketa, byl dopraven z Ruska a poté se vrátil zpět do země. Ve zprávě se také uvádí, že raketa byla odpálena z pole nedaleko vesnice Pervomaiskoye, která podle vyšetřovatelů, byla pod kontrolou milic.

Ve stejné době, představitelé ruské společnosti Almaz-Antey (výrobce protiletadlových systémů Buk) uvedli, že provedli tři experimenty, ve kterých bylo jasně prokázáno, že raketa bylo odpálena z jiného místa- z oblasti Zaroshchenskoye, která byla v té době řízena ukrajinskými ozbrojenými silami.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*