Nizozemský poslanec obviněn za to, že řekl „muslimové přivedou Evropu zpátky do středověku“

Nizozemský poslanec obviněn za to, že řekl „muslimové přivedou Evropu zpátky do středověku“

Italská členka Evropského parlamentu Cécile Kyengeová požaduje sankce pro nizozemského poslance Marcela de Graaffa. Podle Kyengeové de Graaff učinil „islamofobní“ prohlášení během rozpravy v Evropském parlamentu.

De Graaff, člen Nizozemské strany pro svobodu, v rozpravě s portugalským předsedou vlády Antóniem Costa uvedl, že „Nevzdělaní lidé ze zaostalé kultury (s odkazem na muslimy) přivedou Evropu zpět do středověku,“ a že slovo islám „je definice nerovnosti mezi muži a ženami, polygamie, dětské sňatky a vraždy ze cti.“

Kyengeová požaduje pro de Graaffa sankce, protože údajně šíří „islamofobii a nenávist vůči muslimům“. „Jeho projev byl jasně založen na islamofobní rétorice,“ uvedla.

Italská poslankyně vyzvala předsedu Evropského parlamentu Tajaniho, aby de Graaffa suspendoval, nebo mu udělil velkou pokutu. Po zaslání jejího požadavku všem poslancům Evropského parlamentu, její návrh podpořilo 40 z nich.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nizozemský poslanec obviněn za to, že řekl „muslimové přivedou Evropu zpátky do středověku“

  • Teď už máme co jsme chtěli , když jsme jak blbci klíčema zvonili. Ta celosvětová hra nám byla utajena a my se jen teď divíme. Jestli nedojde k nějakému zázraku a třeba nezasáhne příroda, aby se lidi vzpamatovali, tak jsme ztraceni. .A mezci dále se bojí, abychom neopustili EU neboť jim se teď daří dobře.

  • Svoboda slova v EU skoncila. Vedle neustale cenzury medii prichazi cenzura internetu a nahubek vsem, kdo by narusovali plany islamizace Evropy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*