Nizozemský politik chce halal pláž v Haagu a tvrdí, že „muslimové se cítí nepříjemně mezi skrovně oděnými, ošklivými lidmi“

Nizozemský politik chce halal pláž v Haagu a tvrdí, že „muslimové se cítí nepříjemně mezi skrovně oděnými, ošklivými lidmi“

Nizozemský politik ze strany Jednota Arnold van Doorn požaduje, aby nizozemská vláda otevřela plážovou oblast, která bude „halal“, informoval server Jihad Watch.      Nizozemská pláž potřebuje podle Van Doorna nedegenerativní oblast pro muslimy, kde lidé nesmějí chodit nazí, protože se muslimové cítí „nepříjemně mezi skrovně oděnými, ošklivými lidmi“.

Muslimové se na většině pláží necítí jako doma, tvrdí. „Nejen muslimové, ale i mnozí další obyvatelé se cítí nepříjemně pohledem na velmi skrovně oblečené a často neesteticky vypadající návštěvníky pláže,“ píše pro městskou radu v Haagu.

„Kromě toho, ženy navíc naznačují, že jsou stále častěji konfrontovány nechtěnými narážkami a návrhy ze strany lidí opačného pohlaví během návštěv pláže.“

Doorn se domnívá, že Haag by měl proto zvážit, zda by bylo možné určit část pláže jen pro muslimy.

Koneckonců, je tam nudistická pláž pro malou skupinu nadšenců, tak proč tam nenavrhnout část pláže pro muslimskou komunitu, argumentuje Van Doorn.

Plážové rezorty halal již existují v přímořských letoviscích v Turecku a Indonésii. Na halal plážích si muslimové mohou užívat slunce podle jejich náboženských předpisů. Například muži a ženy se na Lomboku sluní odděleně.

Van Doorn vstoupil do Strany za svobodu (proti-islámské strany Geerta Wilderse) v roce 2010 v městské radě v Haagu a v roce 2013 – když konvertoval k islámu – přešel do islámské strany Jednota.

V roce 2016 dostal trest za prodávání drog nezletilým a za držení zakázané poplašné zbraně.

Halal odkazuje na to, co je přípustné nebo zákonné v tradičním islámském právu. V Koránu je slovo halal kontrastováno se slovem haram (zakázáno).
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nizozemský politik chce halal pláž v Haagu a tvrdí, že „muslimové se cítí nepříjemně mezi skrovně oděnými, ošklivými lidmi“

  • Také bych se cítil špatně v muslimských zemích, proto tam nikdy nepojedu. Pokud přijede Evropan do islámské země, musí se přizpůsobit pod hrozbou vězení. Proč se tedy máme přizpůsobovat těm, kteří přijeli do Evropy? Ať se přizpůsobí nebo odjedou.

  • Ježíš v Evropě hala plaž ?!! Muslimové táhněte do muslimske zemi a tam si třeba postavte na hlavu a tady neotravuje !!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*