Nizozemsko bude deportovat domorodého nizozemského muže místo zločineckých migrantů

Nizozemsko bude deportovat domorodého nizozemského muže místo zločineckých migrantů

Zatímco nizozemská vláda nemůže deportovat zločinecké severoafrické žadatele o azyl, ví, jak deportovat domorodé Nizozemce.            

59letý Urho Engels se narodil v Nijmegenu v Nizozemsku. Ale když mu byly dva roky, odstěhoval se s rodiči do Spojených států.

Před několika lety se rozvedl se svou manželkou a chtěl znovu žít v Nizozemsku. Podle něj měl „příliš mnoho vzpomínek, už jsem nechtěl zůstat v USA“. A protože měl v Nizozemsku stále mnoho přátel, rozhodl se přestěhovat do své vlasti.

Jako důchodce se přestěhoval do svého domovského města v Nizozemsku, myslel si, že zde bude vítán. Ale věci se rychle změnily, protože nedostal povolení k pobytu od nizozemských imigračních úředníků. Oni tvrdí, že lidé přijdou o své nizozemské občanství, když akceptují jako dospělá osoba jinou národnost.

Urho tvrdí, že neví nic o tom, že by kdy opustit svou státní příslušnost. Úřady ho chtějí deportovat 31. ledna. Jeho sousedé sepsali petici a uvádí, že je „výborným sousedem“.

Zatímco nizozemská vláda nemá problém deportovat vlastní občany, deportace kriminálníků  a násilníků ji dělá velké problémy.
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*