Nizozemské úřady poskytnou uprchlíkům až 10.000 € „na nákupy“

Nizozemské úřady poskytnou uprchlíkům až 10.000 € „na nákupy“

Někteří nizozemští občané jsou pobouřeni poté, co zjistili, že některá města nabízí uprchlíkům až 10.000 € na nákup nábytku a dalších nezbytností, informovaly místní sdělovací prostředky.

Žadatelé o azyl, kteří byli začleněni do určitých míst v Nizozemsku mohou dostat až 10.000 € na nákup zařízení do svých domovů, podle průzkumu provedeného deníkem Brabants Dagblad (BD).Po rozhovoru s místními úřady, deník Brabants Dagblad zjistil, že se výše poskytnutých financí v různých obcích liší. Zdroj

Zatímco Oisrerwijk, Jižní Nizozemsko, nabízí částku 10.602 € pro rodinu s dvěma dětma, v jiných městech, jako je například Bernheze, Schijndel Veghel and Sint-Michielsgestel, může stejná rodina získat kolem 3500 €. Boekel nabízí nejnižší částku ve výši 2.200 €.

Deník BD rovněž uvedl, že některá města budou po uprchlících požadovat částku zpět, zatímco jiná města, jako velkorysý Oisterwijk považují peníze jako „dar“.

Vůdce pravicové Strany pro svobodu (PVV) Geert Wilders uvedl, že celá tato situace je „diskriminace“ holandských obyvatel a tlačí na vicepremiéra Lodewijka Asschera a na státního zástupce, aby tento problém řešili.

„Asschere a státní zástupce, proč neřešíte tuto diskriminaci? Za „uprchlíky“ a ne za Holanďany? Zeptal se na svém Twitteru.

Na sociálních sítích mnozí odsoudili za tyto kroky vládu a nazvali je „směšné“ a „hloupé“.

„Jaký hrozný signál pro tyto lidi… Zdarma to a tamto,“ uvedl jeden uživatel na Twitteru.

Zejména město Oisterwijk čelí kritice za to, že si „hraje na Santu Clause“ vůči uprchlíkům, zatímco někteří místní obyvatelé žijí pod hranicí chudoby, podle připomínek.

Deník BD citoval několik charit, které uvedly, že 2.000 € by byla rozumná částka pro rodinu, aby se v Nizozemsku postavila na vlastní nohy. Mluvčí obchodního řetězce IKEA uvedl, že za 10.000 € by si každý mohl nakoupit spoustu pěkného nábytku.

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*