Nizozemské město odhaluje první „transgenderový přechod pro chodce“ na světě, lidé se ptají: Proč?

Nizozemské město odhaluje první „transgenderový přechod pro chodce“ na světě, lidé se ptají: Proč?

Město poblíž Amsterdamu má jedinečné vyznamenání, že vlastní vůbec první „transgenderový“ přechod pro chodce. Barevný přechod způsobil, že uživatelé na sociálních sítích se museli škrábat na hlavě.

Město Almere otevřelo svůj tříbarevný chodník jako ukázku podpory pro transgenderové lidi. Údajně první svého druhu, přechod je namalovaný růžově pro dívky, modře pro chlapce a bílou barvou pro ty, kteří mají pocit, že jejich biologické pohlaví neodráží to, kým skutečně jsou.Alderman Jerzy Soetekouw během slavnostního otevření přechodu pro chodce uvedl, že „v Almere můžete být, kýmkoli chcete být. Je to město, kde se každý může cítit oceněn, včetně Rainbow komunity,“ dodal.

 

„Můžu přes něj projít jako heterosexuální muž?“ Napsal jeden uživatel na internetu. „Nebo je to jen pro LGBTQRSTUVW?

„Jako * trans * žena to považuji za nesmyslné a zbytečné. Existuje také přechod pro chodce pro hetero nebo pro genderově neutrální chodce?“ Napsala jiná žena v komentáři.

„Pro ty transgenderové lidi je to trochu hloupé, aby teď všichni museli odjet do Almere, aby se dostali přes křižovatku,“ vtipkovat další uživatel, zatímco zdůraznil, že takové kroky pouze posilují rozdělení společnosti.

Ať už to má jakoukoli hodnotu, lze jen doufat, že řidiči uvidí skrz malbu a pochopí, že transgenderový přechod pro chodce funguje jako každý jiný a neznamená „zastavit.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*