Nizozemská vláda přistižena při ukrývání závažných trestných činů spáchaných migranty

Nizozemská vláda přistižena při ukrývání závažných trestných činů spáchaných migranty

Nizozemské úřady jsou zapleteny do pučícího skandálu, v němž jsou ministerstvo spravedlnosti a policie obviněny ze zatajování závažných trestných činů spáchaných migranty, podle nové zprávy zveřejněné místními médii.

Jádrem věci jsou údaje, které zveřejnil nizozemský státní tajemník pro spravedlnost a bezpečnost Mark Habers, který měl údajně v roce 2018 v Nizozemsku rozdělit různé druhy trestných činů spáchaných „žadateli o azyl“.Z celkem 4 600 hlášených trestných činů se jedná o kategorii označenou jako „ostatní“, kde je spojeno do jednoho celku 1000 různých nelegálních činů.

Po dalším vyšetřování deníku De Telegraaf, novináři zjistili, že nejhorší trestné činy byly ukryty pod nejasným názvem.

„V loňském roce bylo například registrováno 79 sexuálních trestných činů spáchaných žadateli o azyl,“ píše De Telegraaf. „Jednalo se o 47 případů sexuálního napadení v azylovém středisku nebo v jeho okolí, pět případů sexuálního zneužívání dětí, čtyři případy znásilnění a osm případů držení dětské pornografie. Nejenže do složky „ostatní“ spadaly sexuální trestné činy, ale do této položky byly také zahrnuto i 31 případů vražd.

Federální úředníci nyní obviňují policii, že jim neposkytuje podrobné informace, ale orgány činné v trestním řízení tvrdí, že příslušné vládní orgány měly k dispozici úplně údaje po celé týdny.

Zajímavé je, že policie již nemůže o této otázce diskutovat s tiskem.

Proti-migrační představitel a prominentní poslanec Geert Wilders vyzval Haberse, aby odstoupil, pokud se zjistí, že tyto údaje znepřehlednil.

„Vražda, týrání a zabití žadateli o azyl byly ukryty ministerstvem,“ řekl Wilders. „Nejprve kabinet umožnil veškeré spodině vstoupit do naší země, a pak jsou ukrývány závažné trestné činy žadatelů o azyl.“

Není to poprvé, co se vláda zapojila do ukrývání statistik trestných činů migrantů. Deník  De Telegraaf údajně přistihl ministerstvo spravedlnosti a bezpečnosti, když v roce 2017 napsal, že taková data nebyla vůbec sledována, i když policie takové záznamy skutečně vedla.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*