Nikoho lepšího pro duel Zeman-Drahoš si už ČT vybrat nemohla

Nikoho lepšího pro duel Zeman-Drahoš si už ČT vybrat nemohla

Nikoho lepšího pro duel Zeman-Drahoš si už ČT vybrat nemohla

Sleduji práci zpravodajské redakce ČT už roky, i když vím, že si tím kopu hrob. Ale jakási zvídavost ve mně, navíc poháněná nepatrným, ale přece jen stále živým světýlkem naděje, jestli se to tam nahoře na Horách Kavčích neobrátilo zrovna dnes jakýmsi zázrakem aspoň trochu k lepšímu, jestli se třeba v někom z vedení zpravodajství nevzbouřilo svědomí a nebouchl do stolu a nezařval:

„Hergot, už toho lhaní a obracení věcí v pravý opak bylo dost, začněme už konečně aspoň po maličkých dávkách říkat lidem pravdu Vždyť všichni vidí, že lžeme, až se nám od hub práší, nikdo nám už nevěří, takže lhat dál ztrácí smysl a spíš to naší věci škodí, než prospívá. Skončeme tedy aspoň s tím bulíkovaním nejprimitivnějším a nejurážlivějším – a to hned, ode dneška!“

Takže, milí zlatí, na cosi jako je takovéhle chlapské slovo čekám už roky, a když se obrazovce objeví nová tvář, hledám v jejích rysech naději, jestli snad právě ona nevyrukuje s očekávanými drobty pravdy, které by mě s roky nehorázných lží aspoň částečně usmířily, ale vy víte, že čekám marně, stejně jako marně čekáte vy a vůbec my všichni. A pokud přehlížíme galerii oněch současných zvěstovatelů pravdy ČT, která je objektivně lží, víme my, dlouholetí a nevytrvalejší její konzumenti, že nejmenší naději vyslechnout si na ČT opak – a tedy pravdu – nastává v okamžiku, kdy se na monitorech našich televizorů objeví tváře moderátorek Tvarůžkové a Witowské, nejfanatičtějších to hlasatelek lží domácích i severoatlantických, a to nejspíš proto, že jde zřejmě i o tvory, nejméně poučené o tom, co doma i ve světě skutečně děje.

A právě druhé ze jmenovaných, moderátorce Witowské, svěřila redakce ČT roli vedoucí moderátorky duelu Zeman-Drahoš, který proběhne ve čtvrtek v předvečer druhého kola prezidentských voleb.

Řekl bych, že výstižnější tečku za tímhle článkem, než je uvedená nominace, bych vymyslet nedokázal.

 

Lubomír Man

(Světlana Witowská Foto: TV Prima)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Nikoho lepšího pro duel Zeman-Drahoš si už ČT vybrat nemohla

  • Tak je po debate, a ukazalo se, ze pani Witowska to zvladla skvele. Napisete druhy blog, ve kterem se omluvite? Nebo uz nejste hrdina nad veci?

  • Všichni moderátoři v ČT mají kurs asertivity a skákání do řečí, aby dle pokynu režie zbrzdili případně nevhodnou odpověď, kterou už má tázaný v odpovědi a oni ho musí utnout. Myslím, že Tvarůžková je ještě fanatičtější a drzejší. Nejlepší vycvičené kousky jako jsou Drtinová a Veselovský již pracují jinde a jsou též honorovány Sorosem, který chce Evropu co nejdříve dostat do spáru NWO. Myslím, že Drtinová byla nadací Sorosovou Open society vyznamenána a tak pro další moderátory je laťka vysoko.

  • Čím více bude patrné, že ČT lže, tím více lidí bude hledat pravdu z jiných zdrojů. Drahoš dokonce zveřejnil seznam těchto zdrojů, za což mu děkuji. O některých jsem ani nevěděl. Nyní porovnávám tuzemské i zahraniční zprávy a vím, jaká pakáž v ČT pracuje. Je třeba zrušit koncesionářské poplatky, protože platit si propagandu proti sobě mi přijde zvrhlé.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*