Nikdy jsem nebyl přítelem kmotrů, prohlásil Miroslav Kalousek pro Parlamentní Listy

Nikdy jsem nebyl přítelem kmotrů, prohlásil Miroslav Kalousek pro Parlamentní Listy

Kalouskův dům stavěla firma jeho zavražděného švagra

(web Archiv z 11.3.2005)

 

Tehdejší předseda KDU-ČSL (nyní TOP O9) Kalousek byl podle tehdejších informací HN napojen na působení zkrachovalé společnosti svého švagra Lubomíra Kašáka, spoluvlastníka fy IDOS, která stavěla Kalouskův dům v Bechyni.

Tehdejší ředitel fy IDOS Milan Čmuchař byl přesvědčen, že stavba se rozpustila do akcí, jež provázely rekonstrukci pražské vodárny v Praze-Podolí (stamilionová státní zakázka).IDOS měsíčně fakturoval za práci na vodárně 4-6 milionů. V této sumě se různý stavební materiál ztratil, uvedl Čmuchař při policejním vyšetřování.

 

Korupce = 2 lidi a tajemství.

3 lidi = první je korunní svědek, druhý spolupracující obviněný a třetí obžalovaný.

Firmu IDOS vlastnil Kalouskův švagr Kašák, společník Němec a Kalouskova manželka (dnes bývalá) Radka, Kašákova sestra.

Mimo stavebnictví se IDOS zabýval i velice lukrativní činností – likvidací nemocničního odpadu a od města Příbram získala mnohamilionové zakázky.

Fy IDOS přispívala významnými částkami na volební kampaň Kalouska i tehdejšího příbramského starosty Josefa Vacka (KDU).

I tuto činnost prověřovala policie kvůli možné korupci příbramské radnice za Vackova starostování. Trestní řízení bylo však po vraždě Kašáka a sebevraždě Němce odloženo.

Kalouskův švagr Kašák byl zavražděn před hotelem Kaskáda v Solenicích v blízkosti Orlické přehrady svým společníkem Zdeňkem Němcem, který se sám po činu zastřelil.

Komentovat tuto kauzu v souvislosti s komunální korupcí, odmítl jak tehdejší šéf klubu KDU Jaromír Talíř, tak i Zdeněk Škromach, v té době ministr práce a sociálních věcí.

Kromě bechyňského domu vlastnili Kalouskovi panelový byt v Praze a rodina měla k dispozici půdní byt cca 200 m2 na pražském Veleslavíně.

Údajně ho za 6,5 milionu koupil Kašák a dal ho velkoryse k dispozici Kalouskovým.

 

Za obrovskou škodu způsobenou státu nebyl nikdo sankcionován, natož potrestán.

V roce 1996 schválila Klausova vláda prodej komplexu budov bývalých kasáren na náměstí Republiky v Praze1 (dnes NG Palladium). Nemovitost byla prodána lichtenštejnské firmě EPF za 50 milionů DM.

Smlouvu o prodeji podepsal za MO náměstek Kalousek.

Předání budov s nájemníky se začalo komplikovat a pozdní termín předání stálo MO na penále 800 milionů korun.

Fy EPF podala u pařížské arbitráže další žalobu související s nedoržením smluvních závazků a byla jí přiřčena náhrada cca 1/2 miliardy korun.

V roce 1997 volal Michael Žantovský (ODS) po Kalouskově odvolání z funkce ekonomického náměstka MO kvůli nejasnostem kolem zakázky na štábní informační systém, zamýšlený prodej tanků T-72 do Alžírska a výměnu stíhaček MiG 29 za polské vrtulníky.

Marně. Povýšil a stal se ministrem financí!

 

Jak sestřelit Babiše

Otřepaná kritika kolem financování nevkusného postsocialistického Babišova Čapího hnízda, rozpoutaná a denně únavně živená Kalouskem a médii, je jen dokladem pohrdání pamětí a IQ občanů.

Kauza Babiš je se svými čísly oproti řádění páně Kalouskova ve státní správě a vládě směšnou fraškou a dobrá tak k odvedení pozornosti od jiných neřešených a utajených korupčních kauz.

Babišova diskreditace, případně jeho politický a lidský odstřel je notoricky známý u všech těch, co se prokousali vojtěškou do Prahy a stále nemají dost.

Doba cynických, omšelých vyléčených alkoholiků a nekuřáků končí a zůstanou tu po nich jen baráky, byty, pozemky, exmaželky a smrad venkovské kadibudky.

Miroslav Kalousek tím vzkazuje (ne)křesťanským demokratům i TOP voličům:

Kraďte, ale opatrně!

 

Tamara Dřevikovská

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nikdy jsem nebyl přítelem kmotrů, prohlásil Miroslav Kalousek pro Parlamentní Listy

  • Babiš vadí Kalouskovi, protože loví v jeho rybníce. Díky politikům, jako je Kalousek, Sobtka, Nečas … se mohl dostat Babiš k moci. Kdyby politika fungovala ve prospěch občanů, ani by si Babiš neškrtl. Kalouskovi vadí, že Babiš loví jeho ryby, Sobotkovi vadí, že je Babiš bohatý a chtěl by, aby se svého bohatství vzdal, pokud chce být v politice. Zoufalí politici budou dělat zoufalé činy. Pro voliče je důležité, zda zůstane ČR suverénním státem, nebo protektorátem. Proto budu volit ty, kteří nás neprodají a nejsou loutky EU nebo USA.

  • Kalousek je přesně ten příklad „zloděj křičí chytˇte zloběje“! Jako ministr financí dobře ovládal komu dát a komu ne, dneska má šanci se tam po zádech Babiše opět vrátit! Bude zase ten vážený zloděj, který vím jak kráct a přitom nebýt viděn! Támhle vydělat pro rodinu čí kumpány, támhle prodělat pro stát za nějakou tu tučnou obálku. Nevím co už se musí stát, aby soudy začaly konečně fungovat a nejen ty politické!!! Pan Kalousek nejdříve vše ve jménu Boha KDU-ČSL, pak už to nebylo křestanský, tak ve jménu TOPnaci to jsou předci tvrdčí hoši, kam to bude po nových volbách pan Kalousek, že by konečně do basy??!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*