Nigel Farage: „USA se staly mnohem slabší pod vedením Obamy“

Nigel Farage: „USA se staly mnohem slabší pod vedením Obamy“

Britský politik Nigel Farage tvrdí, že USA se staly „o mnoho slabší“ pod vedením prezidenta Baracka Obamy.

Nigel Farage, bývalý vůdce Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) komentoval dědictví odcházejícího amerického prezidenta v rozhovoru s Fox News, kdy uvedl, že Obama oslabil globální postavení Spojených států nebývalým způsobem.

„Myslím, že Amerika v těchto dnech, je mi to líto říci, vypadá mnohem slabší, než tomu bylo po velmi dlouhou dobu,“ uvedl Farage, který je blízkým přítelem nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa.

„Řeknu vám, že nejen že Obamova pověst je zde slabší, než jakéhokoli předchozího amerického prezidenta po dlouhou dobu, ale ve skutečnosti je slabší i americká pověst.“

Člen Evropského parlamentu, který vedl úspěšnou kampaň za odchod Británie z Evropské unie, učinil tyto poznámky několik dní poté, co Obama obhajoval svých osm let v Bílém domě.

„Téměř každá země na Zemi vidí Ameriku jako silnější a respektovanější, než tomu bylo před osmi lety,“ uvedl Obama. „Je to situace, díky které mohu hrdě předat funkci mému nástupci a poděkovat americkému lidu.“

Donald Trump se také připojil ke kritice domácí a zahraniční politiky Obamy, a zašel tak daleko, že ji označil za „stupidní“.

Trump označil v červenci v pořadu NBC prezidenta Obamu jako „nejvíce ignorantského prezidenta“ a že „nic nevěděl po nástupu do funkce v roce 2008“ a „dnes ví ještě méně.“

Trump a Farage se stali přáteli po listopadových prezidentských volbách.

Vůdce UKIP dokonce v srpnu odcestoval do Ameriky, kde se setkal s Trumpem a povzbuzoval americké voliče, aby ignorovali veškerou negativní kampaň obklopující tohoto miliardáře a postavil se na jeho stranu v boji proti demokratické soupeřce Hillary Clintonové.

Tehdy Farage přirovnal možné Trumpovo vítězství k překvapivému výsledku červnového referenda ve Spojeném království, kde asi 52 procent Britů hlasovalo pro Brexit.

Po jeho vítězství, Trump uvedl, že Farage by byl výborným britským velvyslancem v USA, což vláda Británie odmítla.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Bývalý vůdce UKIP Nigel Farage Foto:BBC.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*