Nigel Farage: EU skutečně na nic nepotřebujeme

Nigel Farage: EU skutečně na nic nepotřebujeme

Předseda Svobodných Petr Mach se tento týden sešel ve Štrasburku s Nigelem Faragem, předsedou Strany za nezávislost Spojeného království (UKIP). Cílem setkání bylo zahájit užší spolupráci, vzájemnou podporu UKIP a Svobodných a prodiskutovat politickou situaci v České republice před volbami do Evropského parlamentu.

Během jednání si oba předsedové stran vyjasnili ambice a cíle, se kterými do voleb jdou. Ukázalo se, že Svobodní mají s UKIP možná nejvíce společných programových bodů ze všech evropských politických uskupení. V různých zemích Evropy se totiž očekává kandidatura množství stran s kritickým postojem vůči EU, avšak jen málokterá otevřeně říká, že Evropská unie má alternativu a je možné ji opustit, jako jsou o tom přesvědčeni Mach i Farage. Zároveň je také společnou inspirací představa o následném fungování Evropy bez EU.

farage

foto : blogs.telegraph.co.uk

Obě strany vidí Evropskou organizaci volného obchodu (EFTA) jako plnohodnotnou alternativu spolupráce národů, bez centrální autority, která má tendenci vše řídit. „Unie je byrokratický orgán, který Evropa ke svému fungování nepotřebuje. Volný obchod a zahraniční vztahy vytvářejí lidé, není to věcí politiků. Jejich úkolem je pouze neklást tomu překážky,“ řekl k této věci Nigel Farage. Petr Mach dále dodává, že motivací nejsou nějaké nacionalistické pohnutky nebo nenávist vůči unii jako takové. Jsou to právě touha po možnosti svobodně obchodovat, žít bez tisícovek zbytečných nařízení, přemíry nesrozumitelných zákonů a vidět Evropu, kde se úspěch posuzuje podle jiných měřítek než schopnosti získat dotace.


Nigel Farage podporuje Svobodné ve snaze uspět ve volbách do Evropského parlamentu a UKIP je připravena se Svobodnými po volbách spolupracovat. Myšlenka jednotné Evropy je reálná. Musí však být založena na dobrovolnosti a přirozených vztazích, ne uměle vytvořeném a nařízeném evropanství.

Miroslav Jahoda,
člen Republikového výboru Svobodných

zdroj : reformy.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nigel Farage: EU skutečně na nic nepotřebujeme

  • Skutecny duvod zalozeni EU byl, aby USA nemusely vyjednavat s jednotlivymi staty o obchodnich a politickych dohodach, ale celou vec zkratit jednanim s celou Evropu, prostrednictvim EU. Umoznilo jim to take jednodussi postup pri protlaceni TTIP, kterou vehementne podporuje multikulti Merkelova k nasi skode. Zaroven umoznuje to EU prosazovat nepopularni veci na urovni ne parlamentujednotlivych statu EU, ale ministru zahranici, jako kvoty migrantu, ktere pak vnucuje vsem zemim!!! Nikdo zatim neprosadil neplatnost teto dohody kvuli absenci schvaleni parlamentem clenskych zemi EU! Je to obchazeni vule obcanu, diktat!
    Farage ma pravdu. EU a jeji organy je spolek vyzirku, zijicich na vysoke noze s astronomickymi, nemoralnimi platy, vymyslejici stale nove buzerace statu a likvidujici jejich vlastni zakonodarstvi!!!
    Vymysleji si jak smeji byt krive okurky a silne vysavace, ale nejsou schopni nas chranit pred invazi muslimu do Evropy. Jsou slouhami USA, kteri jsou skutecni vinici migrace do Evropy znicenim Libye a odstranenim Kadafiho, ktery Evropu pred najezdy chranil. Ucasti Evropy v NATO jsme komlici USA ve zlocinnych agresi USA a NATO vsude ve svete, obklicovanim a provokacemi Ruska, ktere ho maji vyprovokovat ke 3. svetove valce. Tato znici nejdrive Evropu, coz je cilem USA. Idioti v EU vedeni jeste nechapou, ze miliardove pokuty evropskym firmam a bankam za ruzna ‚pochybeni‘, hospodarske sankce a rozmistovani raketovych bazi maji za ucel oslabeni a likvidaci Evropy jako konkurenta USA. V pripade uderu na Rusko budou tyto baze i zeme kde se nalezaji zniceny. Rakety neslouzi tedy k ochrane Evropy, jak ti prolhani pokrytci stale zduraznuji, ale k jejimu zniceni.
    Evropa se musi z vazalstvi na USA od 2. svet. valky a okupace US armadou zbavit a zacit prosazovat vlastni politiku, diktovanou zajmy Evropy a ne USA. Na zaklade vzajemne spoluprace a pratelstvi. Tak, jak to zastavaji statu v eurasijske spolupraci. Dosavadni politika USA a EU jako jejich kolonie a lokaje nas vede do zahuby!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*