Nicolas Winton a Ukrajina, rozumí tomu někdo?

Nicolas Winton a Ukrajina, rozumí tomu někdo?

Sir Nicholas Winton slaví 105. narozeniny. Proslavil se tím, že zachránil před nacisty 669 československých dětí židovského původu. V roce 1939 zajistil jejich transport do Velké Británie, ještě než vypukla druhá světová válka. Prezident Miloš Zeman ho za to chce letos 28. října vyznamenat Řádem bílého lva. Už dnes se Winton na oslavě v Londýně sejde s řadou dětí, které dostal do bezpečí. Viděla jsem film Nickyho rodina a před tímto pánem jen v hluboké úctě smekám. A nemám vůbec nic proti tomu, že ho náš prezident chce vyznamenat.

 

S čím ale problém mám, je neskutečné pokrytectví celého Západu, včetně Česka. Na jedné straně bude naše země vyznamenávat člověka, který zachránil téměř sedm set dětí před nacismem. Na druhé straně Západ, včetně Česka, podporuje nacisty na Ukrajině. Naše vláda v březnu schválila další miliony na pomoc Ukrajině ve výši 50 milionů korun. Vůbec jí přitom nevadí, že u moci na Ukrajině je premiér, který hajluje: http://euserver.parlamentnilisty.cz

Také vůbec nevadí, že ze všech stran se více a více potvrzují informace, jak Ukrajina hnědne. „Následující záběry jasně dokumentují, že dnešní ukrajinská vláda je napojena na nacistické struktury, proto nevěřte lhářům, kteří tvrdí, že informace o nacistech na Ukrajině jsou jen propaganda. Bohužel je to realita“. To je text a video BBC:
Vyznamenáváme zachránce dětí před nacismem z doby Hitlera a zároveň platíme následovníky Hitlera na Ukrajině v dnešní době. Rozumíte tomu někdo? A není to ve finále urážka toho ctihodného pána? Napadá mě parafráze nadpisu jednoho čerstvého článku: Jsem zmatená, můžete mi někdo pomoct? Z článku cituji: Jsem zmaten. Před několika týdny nám na Západě říkali, že lidé okupující vládní budovy na Ukrajině byla velmi dobrá věc. Tyto lidi naši političtí vůdci a elitní mediální komentátoři nazývali „pro-demokratickými demonstranty.“ Americká vláda varovala ukrajinské orgány před použitím síly proti těmto „pro-demokratickým demonstrantům,“ i když podle obrázků, které jsme viděli, byli někteří z nich neonacisté, kteří házeli zápalné lahve a další věci na policii a rozbíjeli sochy a zapalovali budovy. Nyní, jen o pár týdnů později, je nám řečeno, že lidé okupující vládní budovy na Ukrajině nejsou „pro-demokratičtí demonstranti,“ ale „teroristé“ či „militanti„. Proč bylo obsazení vládních budov na Ukrajině v lednu velmi dobrou věcí, ale velmi špatnou v dubnu? Proč bylo použití síly ze strany orgánů proti demonstrantům zcela nepřijatelné v lednu, ale nyní přijatelné? Opakuji: Jsem zmatený. Může mi někdo pomoct?

celý text zde: http://rt.com/op-edge/west-leaders-u…democracy-600/

v překladu zde: http://czech.ruvr.ru/2014_05_19/Pokr…o-pomoct-3503/

A myslím, že jsem našla odpověď. Ta zní asi tak, že účel světí prostředky a kde nezabrala oranžová, tam se opět sahá i k hnědé, bez ohledu na to, co v minulosti napáchala. Následující video to velmi dobře shrnuje. Občas je to sice ironie až k pobavení, bohužel, je to realita:

zdroj : http://aeronet.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*