„Ničeho nelituji, rozhodla bych se stejně“: Merkelová brání politiku otevřených dveří před blížícími se volbami

„Ničeho nelituji, rozhodla bych se stejně“: Merkelová brání politiku otevřených dveří před blížícími se volbami

Německá kancléřka Angela Merkelová opět obhajovala politiku otevřených dveří s tím, že popřela, že by udělala nějakou chybu v průběhu uprchlické krize, přestože její rozhodnutí pustit do země stovky tisíc migrantů rozdělilo německou společnost.

„Učinila bych všechna důležitá rozhodnutí z roku 2015 stejným způsobem,“ řekla kancléřka německému deníku Die Welt a dodala, že ničeho nelituje ve své migrační politice.

„Rozhodla jsem se podle toho, o čem jsem si myslela, že je správné z politického a humánního hlediska,“ uvedla Merkelová a popsala uprchlickou krizi v roce 2015 jako jednu z „mimořádných situací“, která se „děje každou chvíli v historii země“.

Kancléřka zároveň uvedla, že uprchlická krize v roce 2015 byla „nouzovým stavem“, se kterým bychom se „my všichni, včetně těch, kteří hledají azyl, již neměli znovu potýkat“. Kancléřka poté kritizovala Dublinské nařízení EU, které stanoví, že žadatelé o azyl by měli být přijati členských státem EU, na jehož území migranti poprvé vstoupí v rámci EU.

Merkelová odsoudila dublinský systém tím, že uvedla, že již „není více spolehlivý“ a dodala, že toto nařízení ponechává „takové země jako Řecko a Itálie neschopné se vyrovnat se zátěží, která jim byla uložena“ touto regulací.Řecko a Itálie „by neměly nést celé toto zatížení jen kvůli jejich zeměpisné poloze,“ uvedla kancléřka, když opět vyjádřila svou podporu myšlence rozdělování migrantů mezi všechny členské země EU.

Od roku 2015, kdy Merkelová představila svou politiku otevřených dveří, přišlo do Německa asi 1 milión žadatelů o azyl, což způsobilo napětí v německém systému sociálního zabezpečení a vyvolalo nárůst sentimentu proti migrantům, stejně jako otevření hlubokých rozporů v německé společnosti.

Merkelová, která bude usilovat o čtvrté funkční období jako německé kancléřka ve volbách dne 24. září, byla konfrontována rozzlobenými demonstranty během jejího projevu již podruhé, během několika málo týdnů.

Zástupy demonstrantů v sobotu křičeli a pískali během její 30minutové řeči v Quedlinburgu, městě v Sasku-Anhaltsku. Demonstranti skandovali: „Lhářka, lhářka“ a „Merkelová musí jít“.

Podobná událost se odehrála v jejím předchozím projevu v městečku Annaberg-Buchholz, kde protestující měli transparenty s nápisy „zrádkyně“ a „není má kancléřka“. V obou případech demonstranti vyjadřovali nespokojenost s její migrační politikou, o které tvrdí, že selhala.

Ve svém nedělním rozhovoru s deníkem Die Welt, Merkelová uvedla, že se nenechá odradit od kampaně nějakými rozzlobenými „provokatéry“. „Jsme demokracie a všichni se mohou svobodně veřejně vyjádřit tak, jak chtějí,“řekla Merkelová.“ Je důležité, abychom nescházeli z naší cesty, abychom se vyhnuli určitým oblastem, jen proto, že spousta lidí křičí.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová Foto: AP)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “„Ničeho nelituji, rozhodla bych se stejně“: Merkelová brání politiku otevřených dveří před blížícími se volbami

  • Jakým právem tato snad duševně nemocná osoba, nebo nějakými farmaky záměrně zblblá chce poroučet celé Evropě. Je zaťatá neústupná a obhajuje neobhajitelné .Při jejich projevech, které má v současné době je vidět i jak je zlostná. Ona není normální l a hloupí Němci ji poslouchají jako kdysi Hitlera. Vede národ, ale i potažmo EU ke katastrofě což je asi jejím zámořským úkolem.

  • Nemci ukazuji naprosrou poslusnost vuci svym autoritam, i kdyz je strhavaji do zahuby. Nemecky se tomu rika Kadavergehorsam, t.j. poslusnost mrtvoly. Delali to takhle za Nacistu, delaji to i ted za Merkelove. Za Nacistu rikali, ze to neslo jinak, byla diktatura. Dnes maji relativni svobodu, i kdyz cenzuru medii a jsou pod vladou US protektora a okupovanou zemi. Ta se stara o to, aby jakekoliv vyboceni Nemecka z rady lokaju USA se nemohlo stat. A tak to pojede jak to bylo dosud, protoze se protektor postara, aby opozice byla tahana pred soudy, pomlouvana xenofobii a likvidovana.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*