NHS chce očkovat 12leté děti bez souhlasu rodičů

NHS chce očkovat 12leté děti bez souhlasu rodičů

Britská Národní zdravotní služba (NHS) údajně připravila plány na očkování již dvanáctiletých dětí bez nutnosti svolení rodičů – tento plán vládní poradci dosud nepodpořili.

Podle plánu NHS by děti ve věku od 12 do 15 let začaly být očkovány za méně než dva týdny po návratu do školy po letních prázdninách, uvedl The Telegraph, který obdržel e-maily zaslané regionálními úřady NHS.Noviny rovněž uvedly, že děti „by k očkování nepotřebovaly souhlas rodičů“.

Ačkoliv vakcína proti Covidu-19 od společnosti Pfizer byla ve Spojeném království schválena pro děti ve věku od 12 let, ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že rozhodnutí o očkování malých dětí ještě nebylo přijato.

Vládní poradci Smíšeného výboru pro očkování a imunizaci (JCVI) přezkoumávali, zda schválit plošné očkování dětí, ale dříve uvedli, že vakcíny budou dostávat pouze děti s určitými zdravotními potížemi.

Zástupce hlavního lékaře Anglie Jonathan Van-Tam tento měsíc vyjádřil podporu očkování mladších 18 let a tvrdil, že je „velmi nakloněn“ k očkování šestnácti a sedmnáctiletých.

Vam-Tam také uvedl, že je „spíše než méně pravděpodobné“, že se brzy rozšíří počet dětí ve věku od 12 do 15 let, které jsou způsobilé k očkování.

Zpráva o plánu NHS rozzlobila mnoho lidí na sociálních sítích, kteří poukazovali na to, že výsledek rizika proti přínosu u očkování malých dětí je stále nejistý.

Šéf Reformní strany Richard Tice označil plán za „šokující“, zatímco hospodský podnikatel Hugh Osmond jej označil za „groteskní“.“ Konzervativní akademik Adrian Hilton, bývalý poradce ministra vlády Michaela Govea, poukázal na to, že „dvanáctiletí nemohou souhlasit s lékařským zákrokem“.

Jiní Britové protestovali, že „vláda nevlastní mé dítě“, a vyhrožovali, že jejich děti stáhnou z veřejného školství.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “NHS chce očkovat 12leté děti bez souhlasu rodičů

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*