NGO: Co s těma všema internacionálníma vešma v našem kožichu?

NGO: Co s těma všema internacionálníma vešma v našem kožichu?

Nevím, jestli výraz „vešma“ odpovídá sedmému pádu množného čísla od slov „veš v kožichu“, ale titulek snese (skoro) vše. Jen pan Schreiber možná trochu vypění, to je ale nesmírně zdravé. Vyplavuje to endorfiny.

Ale k věci. Pokud se něco rozpíná přes mnoho států, tak to jsou především církve, pak politická hnutí či směry a samozřejmě i ty, o které jde, tzv NGO neboli nevládní organizace.

Církev či vyznání jsou vždy nebo alespoň většinou, nadnárodní. A pro příklad nemusíme chodit daleko. Papež z Jižní Ameriky sedí ve Vatikánu a řídí katolickou církev na celém světě. U islámu si nejsem jist, zda takovéto centrum má, zato ale v mnoha zemích vládne krvavě.

A samozřejmě nelze také zapomenout na politické směry, hnutí a strany. Tak třeba to komunistické hnutí mělo internacionalismus hned ve své hymně a v nehynoucím podtitulku Rudého Práva „Proletáři všech zemí, polibte mi šos“.

Co ale dnes bují jako pampelišky na jaře, jsou NGO. Je jich jak máku a mají jeden ušlechtilejší cíl vedle druhého. Možná se mýlím, ale někdy předevčírem jsem na ČT24 viděl pokec o Rudolfu Šlachtovi a jeho Melody Boys a k tomu, jako nějaký ministerský úředník žvanil někdo z NGO. Tuším Transparency International.

A jak je to dlouho, Rakousko, jehož obyvatelé se chtěli zbavit nepopulárního premiéra Kreiskeho, hlasovali proti zprovoznění již dostavěné jaderné elektrárny Zwentendorf a způsobili uzavření této elektrárny, což ročně přináší místo zisků astronomické náklady na údržbu?

A když si Rakušané uvědomili, do jakého hovna tím svým hlasováním šlápli, tak se stali fanatickými „protijaderníky“, protože, pokud mi chcípla koza, tak ať chcípne také sousedovi. Tedy Temelín. A NGO Jihočeské matky v čele s Danou Kuchtovou byla na světě.

Financovaná, samozřejmě, jak jinak, z rakouských zdrojů, což se ani nikdo nepokoušel zakrýt. Takže, otázka, která se nabízí je tato: I země s velmi přátelskými styky mohou mít na různé otázky různé názory. Jaderná energie je tím nejlepším příkladem, ale může to také být třeba stavba nějaké přehrady u hranic, či podobně,

A je tedy košer a korektní, aby si jeden stát vydržoval proti zájmu druhého státu nějaké organizace na jeho území, které hrubě zasahují do zájmů toho státu. A nemusí to vůbec být stát, kdo ty NGO financuje, existuje tzv.

Fundraising“ (z angl. „shromažďování zdrojů“) je systematická činnost, jejímž výsledkem je získání finančních či jiných prostředků na obecně prospěšnou činnost ..https://www.google.cz/search?q=fundraising&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=8-pbV9bZCsek8wfW4I6ABg

Ovšem, co to je „obecně prospěšná činnost“? V tom se přece názory lidí liší a například dnešní fotovoltaický průser mají na svědomí, když ne konkrétně, tak alespoň ideologicky NGO, které to, třeba zprostředkovaně protlačily.

A otázkou tedy je, zda by všechny takové NGO neměly být registrovány jako cizí agenti, popřípadě, a to ještě lépe, zakázány. Ovlivňují totiž politiku jednotlivých států víc, než si kdo dokáže představit.

Ale jako mnoho dalších negativních věcí, které v našem neomarxistickém prostoru vznikly, se asi ani tyto zakázat nedají. Škoda, protože vidět „grínpísáky“ jak se šplhají po střeše vlády suverénního státu a policie na ně jen čumí, je nervy drásající.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*