Nezveřejněna švédská zpráva odhalila, že náklady na migranty jsou mnohem vyšší, než tvrdí vláda

Nezveřejněna švédská zpráva odhalila, že náklady na migranty jsou mnohem vyšší, než tvrdí vláda

Uniklý nepublikovaný dokument švédského ministerstva spravedlnosti odhalil, že náklady na masovou migraci jsou mnohem vyšší, než jsou údaje, které v současné době ukazuje vláda.

Tento dokument se objevil poté, co nová koaliční vláda schválila uvolnění migračních pravidel pro „sjednocení rodin“, což pravděpodobně povede k většímu přílivu migrantů, než se dříve odhadovalo.Po vyhlášení této politiky, Švédská migrační rada zaslala zprávu ministerstvu spravedlnosti, která vypočítala dodatečné náklady v miliónech švédských korun. Navzdory uvedené zprávě, švédský soc.dem ministr spravedlnosti Morgan Johansson se během týdne odvolával na předchozí, mnohem méně nákladné údaje, informoval deník Expressen.            

Předchozí zpráva, sestavená v září loňského roku, odhaduje, že náklady pro švédské daňové poplatníky pro slučování rodin budou v letech 2019 až 2021 910 miliónů švédských korun (asi 2 261 350 000.000  Kč). Podle nového odhadu toto číslo narůstá ve stejném období na 1, 365 miliónů švédských korun (3 392 025 000.000 Kč).

Tzv. sjednocování rodin bylo za poslední rok jednou z hnacích sil přistěhovalectví spolu s novými žádostmi o azyl, přičemž obě formy představovaly velkou část celkového počtu povolení k pobytu, které byly uděleny v roce 2018, podle údajů Migrační rady zveřejněných na začátku tohoto měsíce.

Sjednocování rodin se projevuje také v jiných zemích, například v Německu, přičemž země poskytla od ledna 2015 do června roku 2017 230 000 víz pro rodinné sjednocení. Některé odhady naznačují, že dalších 390 000 Syřanů může mít také oprávnění pro tento program.

Podle belgického senátora Alaina Destexheho jsou sjednocování rodin migrantů největší výzvou, které Evropa čelí v oblasti přistěhovalectví.

V nedávném rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro uvedl: „Velká část populace migrantů není integrována, ani ekonomicky (jsou silně závislí na sociálních dávkách), ani kulturně, a co je ještě závažnější: Žijí podle systému hodnot, který není někdy slučitelný s našimi zákony, naší historií a našimi tradicemi.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: Ansa)                              
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nezveřejněna švédská zpráva odhalila, že náklady na migranty jsou mnohem vyšší, než tvrdí vláda

  • Tolik obdivovaný severský model, kdy se šetří na horší časy, se ukázal jako nesmyslný. Přišli migranti a vše, co se naspořilo padne na ně. Naši politici by také rádi rozdávali, ale naštěstí nemají z čeho. Evropa by měla konečně uznat, že se jedná o invazi beze zbraní a chovat se k migrantům jako k nepřátelům, kteří přišli Evropu obsadit. Stačí málo – nedávat jim nic zadarmo. Dále je třeba odstřihnout od veřejných peněz „neziskovky“, které do Evropy stále pašují migranty. Lodě, které je převáží, by se měli zabavit a jejich kapitáni zavřít do vězení.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*