(Ne)zapomenutý mobil může způsobit EUmilcům tragédii

(Ne)zapomenutý mobil může způsobit EUmilcům tragédii

Zapomenout doma mobil je pro někoho zcela běžné. Důchodci prý mají pravidlo K+M+B nebo také trochu jinak, ale slovy klíče, mobil, brejle. Já se mezi důchodce nepočítám. Mám jiné priority. Auto, pivo, žena (to podle abecedy).

Ale dnes mě ta tragédie potkala. Již u výtahu jsem zjistil, že v pravé kapse džíns chybí mobil a to je daleko horší, než kdyby v těch džínách chybělo něco jiného. Dřív na to dokonce testovali papeže, zda to není žena. A pokud jí to chybělo, papežkou se nestala.

Pražský hrad s českou (pouze českou) vlajkou (J. Hermánek)
Pražský hrad s českou (pouze českou) vlajkou (J. Hermánek)

Přivolat pomoc umím samozřejmě i z auta. Je tam zabudovaný prastarý telefon Motorola, má svoji nulovou kartu a tak mohu na tísňové linky volat bez omezení. Pokud bych ovšem chtěl aktivně žvanit se ženou, tak se O2 nedoplatím.

Hlavní problém toto mobilu v autě, kromě toho, že neumí 1800MHz, je to, že vůbec, ani náhodou nefotografuje a selfíčko neumí, ani kdyby se člověk té hajtře postavil před xenonový čumák. A tak mohu, bohužel jen slovy, popsat dnešní „tragédii aut“, která jsou spíše na odpis a …

Nemusím zmiňovat tragédií lidí, z nichž snad nikdo „neexnul“ (hlásila ukrajinská uklízečka, která ale žádné stanovisko k Majdanu, Krymu, ani Donbasu nezaujala). Prostě na rohu ulice Lidových milicí (sám jsem tam pracoval) a Wenzigovy (ta se nepřejmenovala) se „sčuchla“ dvě auta.

A to docela výživně. Jedno skončilo ve sloupu, druhé v protisměru. Rána tedy musela být značná. Prostě, jedno pako to „propálilo“ na červenou a druhé pako se, před tím než vjelo do křižovatky, nepodívalo, jestli to první pako nejede na červenou.

Hrozný. Za poslední víkend snad 13 mrtvých. Jsou ti lidé šílenci? Sedají snad za volant nevyježdění amatéři nebo naopak riskující gauneři. To člověk stále slyší v TV: Příčina, proč se vozidlo dostalo do protisměru, není zatím známa.

Ale já ji znám dost dobře. Za volantem prostě seděl blbec nebo blbka, který či která neodhadl/a své schopnosti. Předpisy není třeba dodržovat doslova. Je třeba ctít jejich ducha. To už říkával prezident Havel, když obhajoval ty piráty v České televizi.

A duch dopravních předpisů nám velí dvě věci: 1. Jezdi tak, aby ses nenaboural. 2. Jezdi tak, aby ses nenechal chytit. Takže, vydávat za piráta někoho, kdo jede po dálnici přes 180 km/h je nesmysl. Pokud to zvládá, je to jen významný přestupek a pokud se nechá chytit, tak je to vůl.

A nyní již k našim přátelům, Eurohujerům. Nechtěl jsem to slovo dát do titulku, oni naši admini jsou na to dost choulostiví. Ale pravdou je, že se někteří z nás mohou z EU posrat a to dvěma způsoby.

Za prvé to jsou lidé, kterým velmi záleží na tom, aby byli do Europarlamentu znovu zvoleni a proto se prezentují, jak umí. Tak například europoslanec Zdechovský zde rozvinul již asi 4 témata. První, které jsem zaznamenal byl ten výrostek, co se nepravomocně pokusil zavraždit kadeřnici.

A pak je zde ještě druhá skupina. A to jsou tzv. „užiteční EU idioti“. Ti prosazují myšlenku „více Evropy“ ze své vlastní vůle, ze svého vlastního rozhodnutí a jediná odměna, kterou očekávají je, krásný život v „Novém evropském pořádku“, který se jen náhodou bud podobat plánům a snům „Velkého vůdce německého národa (do záhuby)“.

A jedním z těch, kterým to asi jde od srdce, je autor pedofilních textů Daniel CohnBendit, který do toho jde opravdu na plné pecky, stejně jako do anarchistických bouří v roce 1968. A tento vejlupek kdysi, je to už pár let, zde v Praze u prezidenta Klause dělal show na téma Vlajka EU na Hradě.

A prezident Zeman, aby se zavděčil (stejně se nezavděčil), tak (prý) vyvěsil vlajku EU na Hradě. Já na Pražský hrad moc často nechodím, ale v neděli jsem mobil u sebe měl. Šli jsme na Letní Shakespearovské slavnosti, ale já to nepobral.

Nevím, proč by každý blbý moderní režisér musel do inscenací za každou cenu tahat sex, činit (těly herců) na jevišti kopulační pohyby, nadmíru zdvíhat sukně hereček nebo používat slovo „čumák“ (zaměňte si „m“ za „r“).

No a po cestě od Černého vola, kde jsme zaparkovali až do Jiřské uličky, kde bylo představení Snu noci svatojánské, jsme na nádvoří s mým patronem (Sv. Jiří) zazřeli onen proslulý balkón, na kterém vlála jedna jediná vlajka, a česká.

Kam ten kulišák Zeman schoval tu vlajku EU, ale pokud zde chyběla, tak chyběla vůbec. To mi žádný Eurohujer nevymluví, i kdyby žvanil jak chce.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*