New York Daily News: Nebojte se, když uslyšíte „Allahu akbar“ v letadle nebo v nákupním centru

New York Daily News: Nebojte se, když uslyšíte „Allahu akbar“ v letadle nebo v nákupním centru

„Denně to říkají milióny muslimů a arabských křesťanů.“   

Při každodenním a pravidelném kontaktu s arabskými křesťany po šestnáct let jsem nikdy neslyšel, že by z nich někdo řekl: „Allahu akbar.“ Při rozhovoru s některými z nich mi bylo řečeno, že je kvůli tomu, že tuto frázi používají islámští džihádisté. Koptští křesťané se dokonce vyhýbají používání slova „Alláh“, kvůli jeho úzké asociaci s Alláhem islámu.

V každém případě média usilují o to, aby přikrášlili „Allahu akbar“ v důsledku posledního džihádistického útoku v New Yorku za pomocí dodávky. Zainab Chaudry ze skupiny napojené na Hamas CAIR argumentuje, že nemuslimové by neměli „věřit tomu nejhoršímu“ o „Allahu akbar“, protože muslimové to nejen křičí, zatímco vraždí nemuslimy, ale používají to také v různých souvislostech. To je pravda, ale nezmění to skutečnost, že muslimové křičí „Allahu akbar“ zatímco zabíjejí nevěřící, protože fráze „Alláh je větší“, ne „Bůh je největší“, jak je falešně tvrzeno, prohlášuje o nadřazenosti a převaze islámu.

Chaudryniny závěry jsou děsivé: „Takže příště, až uslyšíte Allahu akbar – ať už je to v médiích, v letadle nebo v nákupním centru, nezapomeňte, že tato fráze, která je používána milióny muslimů a křesťanů, kteří každodenně chválí Boha bez ohledu na okolnosti, nikdy nemůže být ospravedlňována pro ublížení Jeho stvoření.“

Pokud to slyšíte v letadle nebo v nákupním centru, můžete se právě nacházet uprostřed teroristického džihádistického útoku. Ale ti, kteří jsou v letadle a jsou přesvědčeni názorem Zainaby Chaudry a médií establishmentu, nebudou bojovat, a ti, kteří jsou v tom nákupním středisku, nebudou prchat, když to uslyší, protože jinak by z nich byli „islamofobové“.A tak budou ztráty maximalizovány.

Deník New York Daily News napsal:

„Allahu Akbar.“

Je to jedna z nejčastěji používaných pětislabičných frází v arabském jazyce.

Denně ji pronáší milióny muslimů a arabských křesťanů.

A přinejmenším na Západě se stala nesprávně spojována s terorismem.

Známá jako takbir v arabštině, fráze doslovně překládá „Bůh je největší“.

Američtí muslimové jako já to napravují – a to jak po špatných extremistech, kteří frázi zneužili, tak i po znalcích, kteří podporovali svůj program tím, že úmyslně nebo neúmyslně podpořili její očerňování.

Tato fráze je používána mnoha způsoby: uctívání nebo modlitba, ve chvíli štěstí nebo úlevy, oslavování a přemítání Boží majestátnosti, vyjadřování radosti a zděšení, v oceněná něčeho, co s námi rezonuje…

Bohužel, velké množství desinformací o islámu a muslimech způsobuje, že někteří Američané mají větší tendenci věřit tomu nejhoršímu.

Islamofobové využívají toho, aby využili teroristické činy zahrnující muslimy, jako falešnou reflexi na islám.

Pochopení vhodného kontextu a konzultace s legitimními zdroji je zásadní při pozorování náboženství částečně proto, že to může pomoci předejít strachu, hněvu a nenávisti.

 

(Jihadwatch/Nydailynews/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*