Nevládní organizace ukrývají nelegální migranty v jeskyních a lesích na řeckých ostrovech

Nevládní organizace ukrývají nelegální migranty v jeskyních a lesích na řeckých ostrovech

Nevládní organizace ukrývají nelegální migranty v jeskyních a lesích na řeckých ostrovech, když jsou pašováni do Evropy, tvrdí úřady.

Řeckým médiím byla zpřístupněna nejnovější zjištění probíhajícího vyšetřování ELAS (Hellenic Police) a EYP (National Agency of Information) ohledně sítí pro obchodování s migranty provozovaných nevládními organizacemi.

Úřady tvrdí, že přijímají migranty, aby pracovali jako informátoři, a umisťují je do skupin ilegálních cizinců pašovaných z Turecka do Evropy přes ostrovy v Egejském moři.Během tajné operace přezdívané „Alkmini 2“ bylo zjištěno, že nevládní organizace používají různé taktiky k ochraně migrantů před odhalením a také k zastrašování hlídek řecké pobřežní stráže, pokud se pokusí zadržet lodě naložené ilegálními migranty.

„Členové nevládních organizací ukrývali v posledních týdnech stovky uprchlíků v pobřežních jeskyních a lesích na ostrovech v Egejském moři, aby je řecké přístavní úřady nenašly a usnadnily jim tak nelegální vstup do naší země,“ uvádí list To Vima.

„Kromě toho vytvořili speciální internetovou platformu, která živě vysílala příjezd lodí na Lesbos a na další ostrovy východního Egejského moře, aby ,zatlačili‘ na pobřežní stráž, aby jim nebránila ve vstupu do naší země.“

Koncem září bylo 35 podezřelých napojených na čtyři nevládní organizace zadrženo v rozsáhlé sondáži vedené řeckou rozvědkou a protiteroristickými agenturami.

Řečtí představitelé opakovaně prohlašují, že skupiny nevládních organizací a jejich představitelé, kteří pocházejí z jiných evropských zemí včetně Německa, Francie, Švýcarska, Rakouska, Norska a Bulharska, jsou zapojeni do „špionáže“ a dalších  zločinů.

Auditoři zjistili, že do těchto skupin proudí desítky milionů dolarů z národních a E.U. programů a sponzorských darů, zatímco jejich aktivity a účetnictví zůstávají přinejlepším nejasné.

Německý poslanec Petr Bystroň nedávno pozval Infowars Europe na návštěvu místa v Berlíně, o němž se předpokládá, že slouží jako sídlo mnoha nevládních organizací zapletených do rozšiřujícího se skandálu.

https://banned.video/watch?id=5f84c213ee77a211cb906629

„Je to velký byznys. Oni [německá vláda] rozdělují organizacím 50 miliard eur ročně – a to je jen číslo, které přiznávají, takže můžeme odhadovat, že je to možná 100 miliard eur ročně,“ řekl Bystroň.

Bystron označil Infowars Europe jako „první“ mezinárodní pobočku, která má pokrýt počáteční zásah nevládních organizací poté, co se koncem září v řeckých médiích objevily první zprávy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*