Nevládní organizace pašují velký počet Somálců na řecký ostrov

Nevládní organizace pašují velký počet Somálců na řecký ostrov

Podle řecké vlády, která rozhodla, že za příval jsou zodpovědné nevládní organizace (NGO), velká většina migrantů přicházejících na ostrov Lesbos nyní přichází ze Somálska.

Somálci tvoří více než 65 procent všech nelegálních migrantů, kteří se od začátku listopadu dostali na obléhaný středomořský ostrov, odhalil řecký ministr pro přistěhovalectví a azyl Notis Mitarakis během tiskové konference.„V posledních týdnech byl na Lesbosu zaznamenán příjezd migrantů ze Somálska, ze země, která s Řeckem sousedí. Z 214 příchozích od 1. listopadu na Lesbos jich 142 pochází ze Somálska,“ řekl Mitarakis.

„Podle svědectví a odkazů hradí nevládní organizace náklady na přepravu a vydávání víz do Turecka. Poté jsou přepraveni na turecké pobřeží, kde jim pašeráci, opět s podporou nevládních organizací, pomáhají ilegálně vstoupit do Evropské unie. Tyto přechody musí být a budou zablokovány všemi legálními způsoby. Nechceme, aby naše země byla branou do Evropy.“

Mitarakis řekl, že žádosti o azyl podané migranty přijíždějícími z bezpečných zemí, jako je Turecko, budou považovány za nepřípustné.

Řecké úřady bojují s nevládními organizacemi, o nichž tvrdí, že jsou zapojeny mimo jiné do pašování lidí, špionáže a daňových úniků.

Celkem 33 podezřelých napojených na čtyři nevládní organizace bylo zadrženo koncem září v rámci rozsáhlé sondáže provedené řeckou rozvědkou a protiteroristickými agenturami.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Komentář “Nevládní organizace pašují velký počet Somálců na řecký ostrov

  • A Řekové by měli ještě přitvrdit, stejně jako vlády ostatní. Ty ale lezou do pr..le USA a EU. I ta naše. Jen v listopadu se tady objevilo migrantů více než dost. Proto všude covid.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*