Nevládní organizace financovaná Sorosem požaduje trest pro Maďarsko za odsuny migrantů

Nevládní organizace financovaná Sorosem požaduje trest pro Maďarsko za odsuny migrantů

Andras Lederer z maďarského Helsinského výboru podporovaného Georgem Sorosem vyzval Evropskou unii, aby potrestala Maďarsko poté, co se v rozporu s rozsudkem Evropského soudního dvora (ESD) zapojilo do odsunu migrantů.

Pan Lederer kritizoval Evropskou komisi za nečinnost kvůli údajným odsunům podél srbské hranice s Maďarskem a prohlásil, že středoevropský stát jedná v rozporu s rozsudkem ESD z prosince, který konstatoval, že odsuny jsou protiprávní.„V právní oblasti se nestává příliš často, aby byly věci křišťálově jasné,“ řekl Leder německé televizi Deutsche Welle a dodal: „Ale to je případ rozsudků ESD. Jsou závazné a Maďarsko je musí uposlechnout a provést. Ale maďarská vláda to nedělá.“

Lederer také dodal, že Evropská komise by měla zvážit potrestání maďarské vlády slovy: „Bylo by možné uvalit na Maďarsko finanční sankce ve formě vysokých denních pokut za nevykonání rozsudků ESD.“

Maďarský Helsinský výbor, nevládní organizace, která čerpala finanční prostředky od maďarsko-amerického miliardáře George Sorose, dříve tvrdil, že od prosince bylo do Srbska zatlačeno až 4 400 migrantů.

Výzva k potrestání Maďarska přichází jen několik dní poté, co pohraniční agentura Evropské unie Frontex oznámila, že zastaví operace podél maďarsko-srbské hranice kvůli tvrzením, že vláda premiéra Viktora Orbána odepřela migrantům vstup.

Maďarský státní tajemník pro mezinárodní komunikaci a vztahy Zoltán Kovács reagoval na oznámení agentury Frontex slovy: „Ne že by nám agentura Frontex hodně pomáhala, ale zdá se, že Brusel nám chce vzít i to málo, co jsme dostali.“

Maďarsko není jedinou vládou v EU, která je obviňována z toho, že se na svých hranicích angažuje v represích. Skupiny jako Human Rights Watch tvrdí, že Řecko vyhostilo tisíce migrantů v Egejském moři.

Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) rovněž vyzval Evropskou unii, aby prošetřila obvinění z navracení uprchlíků údajně zaznamenaná nevládními organizacemi podporujícími migraci.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

4 Komentáře “Nevládní organizace financovaná Sorosem požaduje trest pro Maďarsko za odsuny migrantů

  • Od které doby má někdo právo diktovat jinému státu koho pustí k sobě ? Řekl bych že Nikdo na to Nemá Právo ! A to že migranty vrátí ze svých hranic tam odkud přišli do toho jim Nikdo nemůže kecat ani OSN ani EU !

  • Pokud budou nám vládnou neziskové organizace které chtějí přimat uprchlíci jsme v háji !! Neziskové organizace platíme ze svých daních. Tyto peníze by jím vláda neměla dávat a byl by klit.!! Neziskové organizace spíše škodí !!!!

  • Jen neposlušnost může některé členské státy EU zachránit. Děkuji Maďarsku, že ukazuje na nedostatky EU. Doufejme, že se brzy k Maďarsku připojíme a nenecháme si diktovat z říše, která se rozpadá. Brzy přijde doba, kdy se k neposlušnosti připojí další.
    EU se odchýlila od původního projektu a snaží se o totalitní ovládání všech občanů. To nesmíme dopustit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*