Nevládní organizace by měly odsoudit teroristy v Sýrii, ne Rusko, které proti nim bojuje

Nevládní organizace by měly odsoudit teroristy v Sýrii, ne Rusko, které proti nim bojuje

Nevládní organizace, které si vyžádaly, aby bylo Rusko vyloučeno z Rady OSN pro lidská práva, postrádají nestrannost, protože ignorují teroristické činnosti, jakož i přestupky ze strany Amerikou vedené koalice v Sýrii, řekl komisař ruského ministerstva zahraničí pro lidská práva serveru RT.

Útoky proti Rusku byly „chybný krok ze strany ochránců lidských práv,“ uvedl Konstantin Dolgov.

„Pokud si říkají (zastánci lidských práv), tak musejí být objektivní. Přinejmenším se mají snažit být nestranní. Jak mohou posoudit situaci v oblasti lidských práv v Sýrii tímto jednostranným způsobem? Tyto organizace se jen připojily ke sporu západních vlád a politiků, bezdůvodně obvinit Rusko z bombardování civilních cílů v Sýrii, a to bez poskytnutí jakéhokoliv důkazu,“ dodal Dolgov.

Nevládní organizace, které nepředložily jediný solidní důkaz o údajném ruském pochybení, „zcela ignorují velkou část problémů v Sýrii,“ zdůraznil komisař. „A převážná část problému je činnost teroristických organizací, jako je Islámský stát a Fronta An-Nusrá, které v Sýrii vytrvale zabíjí desítky civilistů.“

Dolgov si láme hlavu, „jak mohou tyto nevládní organizace ignorovat četné zabíjení civilistů a ničení infrastruktury ze strany Amerikou vedené koalice? Když existuje mnoho příkladů takového porušování lidských práv.“

„Jestli jste proti porušování lidských práv, měli byste být proti porušování lidských práv všude a u všech,“ uvedl Dolgov.

Komisař poukázal na to, že Amnesty International-která doposud petici nepodepsala- ve středu obvinila USA ze zabití stovek civilistů v Sýrii a že odmítá tyto incidenty vyšetřit.

Počty civilních obětí poskytnuté skupinou Amnesty International- cca 300- „nejsou finální čísla,“ uvedl Dolgov.

„Nemyslím si, že se jedná o přesný počet. Nemyslím si, že kdokoliv v regionu zná přesný počet obětí.“

Více než 80 mezinárodních organizací- včetně Human Rights Watch, CARE International a Refugees International- podepsalo petici, aby bylo Rusko vyloučeno z Rady OSN pro lidská práva. Organizace tvrdí, že Moskva již nemůže držet svou pozici v OSN kvůli její vojenské operaci v Sýrii.

Ukázalo se, že většina organizací jsou součástí stejné organizace Syria Relief Network se sídlem v Turecku, což vyvolává případné pochybnosti o jejich nestrannosti.

Petice se objevila před volbami Rady OSN pro lidská práva, která se má konat v pátek. Představitel ministerstva zahraničí uvedl, že nebude předvídat výsledky hlasování, ale že Rusko bude „definitivně“ usilovat o jeho křeslo v radě.

„Usilujeme o to, protože jsme učinili mnoho v ochraně mezinárodního práva; v ochraně mezinárodního práva v oblasti lidských práv. Nemusíme teď na poslední chvíli před volbami nic dokazovat. Naše politika je dobře známa a my jsme byli jedním z nejaktivnějších tvůrců a členů Rady bezpečnosti OSN pro lidská práva po mnoho let,“ zdůraznil Dolgov.

Moskva si je vědoma toho, že někteří mezinárodní hráči chtějí blokovat činnost Ruska v Radě pro lidská práva, protože „nepoužíváme dvojí metr. Jsme důsledně proti politizaci lidských práv a máme spoustu příznivců,“ dodal Dolgov.

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Nevládní organizace by měly odsoudit teroristy v Sýrii, ne Rusko, které proti nim bojuje

  • Svět je obrácený naruby, vše zlo je bráno jako velké dobro a dobro jako zlo. Díky vládě Satana jenž nyní sedí v Bílem domě !

  • Z utoku na skolu v Idlibu obvinily USA ruska letadla. Rusko kategoricky obvineni odmitlo, protoze se v tuto dobu v prostoru zadna ruska ani syrska letadla nenalezala. Pouze americky dron, ktery skolu napadnul a vsechny tam zabil!!!! Jestli je tohle pravda a ja doufam, ze se to brzy dozvime, operuji prolhane USA jenom s podvody a lzemi a svaluji sve zlociny na Rusko!!!

  • NGO jsou vsude financovany USA a zastavaji jejich politiku. NGO byly u vsech statnich prevratu i u Majdanu na Ukrajine. Demonizovani Ruska uz mame plne zuby a jeho kritiky v Syrii take. IS zalozily USA a ty jsou zodpovedne za hruzy co napachal. Mely by byt volany za to k odpovednosti! Rusko hasi jenom pozar, co USA zalozily. Zatim ale pomoci OSN, ktera je ovladana USA je demonizovano Rusko a Syrie. Pouziti chemickych zbrani a bobmardovani civilistu se hazu Na Asada a Rusy. Bez vysetrovani, automaticky a to je hnus!!!!!!!!! Kdy uz konecne reknou lide ve svete tak a dost!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*