Nevhodné oblečení – důvod ke znásilnění jako národní povinnost?

Nevhodné oblečení – důvod ke znásilnění jako národní povinnost?

Znásilňování žen kvůli nevhodnému oblečení je stále v některých zemích bráno jako akt, za který si může žena sama. Někteří muži žijící v těchto kulturách dokonce tvrdí, že je národní povinností tyto ženy znásilnit.

Významný deník The express tribune, který vychází v Pákistánu v anglickém jazyce – jedná se o jediné mezinárodně přidružené noviny Pákistánu vydávané v partnerství s Mezinárodním New York Times (globálním vydáním The New York Times), informoval o incidentu egyptského právníka Nabih al-Wahsha za jeho výroky v televizi Al-Assema vůči ženám a to, že si zaslouží být (sexuálně) obtěžovány a znásilněny, když ukazují své nohy v roztrhaných džínách. Debata se odehrála koncem roku 2017, ale živé diskuse v celosvětovém tisku k tomuto tématu probíhají dodnes.

Např. časopis New York Post doplnil, že debata souvisela s projednávaným návrhem zákona o prostituci a probíhala formou televizní talk show „Infrad“ na satelitním kanálu Al-Assema.

Během této debaty Wahsh řekl: „Jste šťastná, když vidíte dívku, která jde po ulici, a odhaluje polovinu svého těla?“ Následně dodal: „Říkám, že když dívka takhle chodí, je vlasteneckou povinností ji sexuálně obtěžovat a národní povinností ji znásilnit.“

Na tento výrok hned reagovala egyptská Národní rada pro ženy podáním stížnosti generálnímu prokurátorovi proti Wahshovi a televiznímu kanálu. Současně podala stížnost Nejvyšší radě pro regulaci sdělovacích prostředků a vyzvala média, aby již nezvala sporné osobnosti, které podněcují násilí vůči ženám do svých pořadů.Elektronické vydání deníku Metro plus (punchng) v této souvislosti doplňuje, že to nebylo poprvé, kdy se Al-Wahsh v televizním pořadu vůči ženám hrubě vyjádřil. Deník poukázal na jeho nedávný incident v talk show s imámem z Austrálie, který tvrdil, že nosit hidžáb (šátek) je volbou a není náboženským požadavkem pro muslimské ženy. Rozzuřený Al-Wahsh reagoval tak, že si vzal botu a začal na imáma útočit botou v živém televizním vysílání.

Tuto informaci potvrzuje i Anglický deník Daily mail.

Německý deník Stern doplnil, že Al-Wahshs svými poznámkami o „ohavném volání po znásilnění“ porušil egyptské zákony a uvedl, že egyptská Národní rada chce podat stížnost proti advokátovi a cituje, že ve svém prohlášení „Všichni členové Rady odsoudili toto prohlášení, které výslovně požaduje znásilnění a sexuální obtěžování.“

I na základě negativní odezvy za svůj výrok si al-Wahsh stojí za svým názorem – na své webové stránce řekl: „Moje vlastní dcera by si také zasloužila být znásilněna, kdyby ukazovala nohy v roztrhaných džínách“, a dodává: „Ženy musí samy sebe respektovat, aby je respektovali ostatní.“

V Egyptě je problematika nošení „potrhaných džínů“ dlouhodobě horkým tématem. Politici požadují zákaz jejich nošení na určitých místech, jako jsou například univerzity. Debata znovu ožila poté, když byla Káhira podle mezinárodní studie zkoumající životní podmínky žen ve velkých městech prohlášena za nejnebezpečnější metropolí pro ženy.

Německý deník Brigitte tyto informace doplňuje statistikami, ze kterých vyplývá, že velká část egyptských žen byla sexuálně obtěžovaná (nejvíce v roce 2008, kdy sexuální obtěžování uvedlo až 83 procent egyptských žen). Studie doplňuje i údaj, že více než polovina mužů ve výzkumu deklarovala, že si za to (sexuální obtěžování) můžou ženy samy a jsou za to odpovědné.

Rakouský časopis Kurier.at zdůrazňuje původní myšlenku advokáta Nabih al-Wahshe, který říká: „Ženy by se měly oblékat skromně – když ne, měly by být potrestány“, a dále uvádí: „Pro Egypt je ochrana morálky důležitější, než ochrana hranic.“

Co k tomu dodat závěrem? Oblékání našich žen je čistě jejich svobodnou záležitostí a my muži jsme rádi za to, že jsou takové, jaké jsou, a plně si zasluhují náš respekt a ochranu. Proto hnutí SPD prosazuje zákaz propagace islámské ideologie v České republice, jelikož je tato ideologie ohrožením naší svobody a bezpečnosti.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nevhodné oblečení – důvod ke znásilnění jako národní povinnost?

  • Nejsme takoví primitivové, abychom se primitivům podřizovali. Ve své zemi ať si dělají co chtějí to je jejich právo. Ale v naší zemi jim nesmíme ustoupit ani o krok a se všemi našimi občany, kteří jim z rozličných důvodů lezou někam si to musíme vyřídit. Nakonec je to ochrana i těch občanů, kteří na tomto etnikum rejžují např. různé neziskovky, právníci a hnutí, protože oni v případě zvýšení počtu tohoto etnika budou také napadáni i když jim v minulosti sloužili .Bohužel peníze jim zatemňují mozek a tak si tuto skutečnost nechtějí vůbec připustit a nebo si myslí, že to zase nějak ochytračí a že někdo nad nimi bude držet ruku. Silně se tyto zrádcovská individua mýlí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*