Nevěříte bankám?  Pořiďte si trezor jako Němci!

Nevěříte bankám? Pořiďte si trezor jako Němci!

Němečtí střádalové ztrácejí důvěru v banky a přesunují úspory z bank do domácích “ bezpečnějších“ trezorů, jako za starých časů.

Deník Wall Street Journal píše, že ztrácejí důvěru v bezpečí bank a motivaci, aby v nich drželi peníze. Poplatky za služby leckdy převažují nad úroky a uložené peníze ztrácejí hodnotu.

Podle průzkumu mezi majiteli účtů se nevyplácí ukládat peníze v bance, když za to musíte ještě platit.

Největší výrobci trezorů v Německu Burg-Wächter, Hartman Tresore a Format Tresobau zaznamenaly za první pololetí tohoto roku až pětadvacetiprocentní nárůst prodeje domovních trezorů.

Z důvodu bezpečnosti v politicky neklidné Evropě a absurdním světě volí Němci variantu mít své peníze a cennosti pod kontrolou.

K nákupu trezorů přiměla leckteré Němce i šokující otevřenost Davida Folkertse-Landaua, hlavního ekonoma Deutsche Bank.

Ten v rozhovoru pro Welt am Sonntag předpověděl, že banky v eurozóně nynější situaci samy nezvládnou a vyzval vlády, aby jim pomohly.

Nejen střadatelé, ale i některé banky se zabývají možností „skladovat“ bankovky. Unikly by tak trestu za to, že si uloží peníze do centrální banky, které nejsou schopné je za současné situace udat na trhu.

Pokud by banky ve velkém začaly „křečkovat“ peníze, zhroutila by se měnová politika centrálních bank.

Hlavní ekonom Evropské centrální banky Peter Praet nicméně upozornil, že pokud by se finanční podmínky nevyvíjely tak, aby zajistily dostatečnou podporu ekonomice a inflaci máme připraveno další snižování úrokových sazeb.

To by byl nejpíš signál pro výrobce trezorů a pro střádaly podnět k jejich nákupu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*