Nevážená Eliško Wagnerová, Vám je smutno? Mně a hodně lidem ještě víc!

Nevážená Eliško Wagnerová, Vám je smutno? Mně a hodně lidem ještě víc!

Kvůli jednání skupiny „Slušní lidé“, kteří v sobotu na desítky minut přerušili představení v divadle v Brně podala senátorka Eliška Wagnerová trestní oznámení.

Bývalá ústavní soudkyně je si zřejmě jistá v kramflecích. Podle ní jejich jednání naplnilo skutkovou podstatu výtržnictví. Byla prý velmi smutná, když odcházela z představení.

Když se něco takového, jako je protest skupiny lidí odehraje na scéně při představení, není to obyčejná situace. Je to něco, co vzájemně jitří emoce, něco, co nikdo nepředpokládá. Samotná přítomnost party lidí v bleděmodrých tričkách na sedadlech Divadla Husa na provázku nevyvedla zpočátku diváky z míry, až do doby, kdy napochodovali na pódium, stoupli si do řady a v klidném postoji protestovali. Počkali na výzvu Policie. Pak slušně uposlechli a smířlivě odešli z divadla. Alespoň tak je to vidět na záznamech z divadla.Výtržnictví § 358 trestního zákoníku

(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) opětovně, nebo
b) jako člen organizované skupiny.

Paní senátorko, rozeberme to! Napadli jiného, hanobili hrob nebo historickou či kulturní památku? Hrubě rušili přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí? Opakuji, hrubě?

Jste přesvědčena o jejich výtržnictví? Já jsem zase přesvědčená o tom, že „Slušní lidé“ udělali dobrou věc.

Kam až chcete s uměleckou svobodou slova, projevem, používáním státních a náboženských symbolů jako rekvizit, které jsou veřejně hanobeny, dojít? Budeme si běžně strkat mražená kuřata do vagín v kostele (Pussy Riot)? Budeme cákat sperma do svěcené vody (Milan Kohout)? Budeme z přirození tahat národní vlajky a utírat si jimi zadek (Oliver Frljič)? Budeme souložit a lítat nazí na divadle, močit na plastiku České republiky, provádět v pokleku felaci na lavičce a stále tomu říkat umění?

Jestliže vy, paní Wagnerová a další zastánci těchto oplzlostí tvrdíte, že to, zač se tentokráte v Brně postavili „Slušní lidé“ je výtržnictví a extrémismus páchaný extrémisty, dnes jsem se v Reflexu dočetla páchaný národoveckou lůzou, lopatami, chuligány, nácky a bůhvíčím ještě, pak mi věřte, že divadelní představení tohoto ražení je ještě odpornějším výtržnictvím a extrémismem, páchané neomarxistickou lůzou, nemakačenky, exhibicionisty, anarchisty a bůhvíčím ještě. Chcete nálepkovat, škatulkovat a kádrovat? Na vysvětlenou: dělám to jako vy…

Je mi z Vás a z Vám podobně uvažujících lidí špatně a hodně smutno!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nevážená Eliško Wagnerová, Vám je smutno? Mně a hodně lidem ještě víc!

  • Komu vlastně fandí paní senátorka a koho odsuzuje ? Fandí perverznostem a nechutnostem uváděných v divadelní hře a soudila by ty, kteří ještě mají v sobě slušnost a rozeznají co je už přes čáru. Senátorka ne, protože z nějakých podivných důvodů, nebo že tento sprostý a hrubý styl hry je jí asi vlastní No potěš Pán Bůh jaká individua nám sedí v senátu. Nač ten senát vlastně máme ? A kolik nás stojí ? Když už senát tak to má být čestná n e p l a c e n á funkce pro ty kdo politikou žijí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*